[KOMENTARZ] Od jutra, dla kilku szaleńców Ratusz ogranicza ruch na Pl. Zbawiciela

Plac Zbawiciela jest doskonałym miejscem letnich spotkań, dlatego podobnie, jak w poprzednich latach, tak i teraz piesi oraz klienci lokali gastronomicznych będą mieli do dyspozycji więcej miejsca. W nocy ze środę na czwartek, z 15 na 16 czerwca, na kilka słonecznych miesięcy wprowadzona zostanie specjalna organizacja ruchu. Jeden, zewnętrzny pas ronda zostanie wygrodzony, co umożliwi poszerzenie chodników. Obszar ten zostanie wydzielony betonowymi barierami. Na wjazdach i zjazdach z placu pojawią się żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu, które będą obowiązywały do 23 października – czytamy na stronie Miasta Stołecznego Warszawy.

Komentarz

Mimo gremialnego oporu, i bardzo głośnego głosu sprzeciwu mieszkańców Warszawy, miasto od jutra dla kilku szaleńców,ogranicza po raz trzeci ruch na Placu Zbawiciela. Portal Warszawski wykazywał niejednokrotnie nie tylko bezsens tego rozwiązania, ale przede wszystkim finansowe straty, którymi są obciążani warszawiacy.

Wielokrotnie pokazywaliśmy, szczególnie w tamtym roku, wzmożone korki w tej okolicy po wprowadzeniu ograniczeń ruchu, ale i przede wszystkim żenująco puste ogródki sąsiadujące z Placem Zbawiciela. Głos sprzeciwu szedł również od mieszkańców pobliskich kamienic, którzy skarżą się na wzmożone hałasy ale i przede wszystkim niemożność normalnego parkowania.

Jak widać Trzaskowski, Olszewski słucha grupy niewyedukowanych szaleńców, którzy nie znając się kompletnie na niczym, umieją za to doskonale dewastować miejską przestrzeń i działać na rzecz wzmożenia smogu.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.