[NASZA INTERWENCJA] Ratujemy kolejarską historię Bródna. Prosimy o wsparcie

Dosłownie wczoraj pisaliśmy, że niszczeją ostatnie relikwie po wspaniałym kolejarskim Bródnie. Razem z Bartoszem Wieczorkiem, varsavianiście, mieszkańcem Bródna i jego wielkim znawcą, reagujemy. W związku z tym domagamy się w formie wniosku o informację publiczną odpowiedzi od Wojewódzkiego Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, Stołecznego Konserwatora Zabytków, i Renaty Kaznowskiej, której podlega ochrona nad zabytkami.

Treść wniosku

Dzień dobry Państwu,

Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji
w następującym zakresie:

1.Proszę o przesłanie informacji, które z budynków związanych z carską Koleją Nadwiślańską są objęte państwa ochroną. Chodzi mi głowienie o obiekty znajdujące się przy ul. Oliwskiej w Warszawie.

2.Proszę o informację, jakie prace konserwatorskie były przez ostatnie 10 lat prowadzone w tych budynkach.

Jednocześnie na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie mi powyższych informacji w następujący sposób*:

– udostępnienie dokumentów do wglądu (i ewentualnie kopiowania) w odpowiedzi drogą mailową.Zapraszamy wszystkich społeczników, Społecznych Opiekunów Zabytków do walki o ostatki naszej wspaniałej historii.

Daniel Echaust, Naczelny, Społeczny Opiekun Zabytków

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.