[KOMENTARZ] Co oznacza zakaz produkcji samochodów spalinowych od 2035 r?

Odrzucone zostały wszystkie wyłączenia i “kredyty paliwowe” dla aut spalających syntetyczne “e-paliwa”, co dowodzi że nie chodzi o żadną ekologię! Zresztą już nie raz przypominaliśmy, że jak dowiódł ścisły lockdown w 2020r. prywatne auta odpowiedzialne są za zanieczyszczenia w stopniu marginalnym!

Przetłumaczmy kilka tez lobbystów z „ekologistycznego” na polski

– „Dzięki tym normom tworzymy przejrzystość dla przemysłu samochodowego i możemy stymulować innowacje i inwestycje producentów samochodów– czyli de facto zapłacisz więcej.

– „Ponadto według niego dzięki nowym regulacjom „zakup i eksploatacja samochodów o zerowej emisji zanieczyszczeń stanie się tańsza dla konsumentów” – nieprawda! żeby tak się stało, najpierw przez długi czas musisz płacić więcej! Producenci to nie organizacje charytatywne.

– „Wycofywanie silników spalinowych to także historyczna okazja, aby zakończyć nasze uzależnienie od ropy naftowej i sprawić, że będziemy bardziej bezpieczni przed szantażem i zagrożeniami ze strony eksporterów ropy” czyli zapłacisz więcej.

„Przyjęcie daty końcowej daje też przewidywalność przemysłowi motoryzacyjnemu, potrzebną do odważnych decyzji inwestycyjnych w elektromobilność, które z kolei poskutkują spadkiem cen samochodów elektrycznych” – czyli zapłacisz więcej.

„dopuszczenie paliw syntetycznych dla samochodów byłoby kosztownym i marnotrawnym odejściem od gigantycznego zadania dekarbonizacji transportu”nie chodzi o żadną ekologię, chodzi o to, żebyś zapłacił więcej!

Na szczęście decyzja Parlamentu Europejskiego nie jest wiążąca, musi zostać jeszcze potwierdzona przez Radę Europejską, czyli przedstawicieli rządów państw członkowskich. Musimy wiec naciskać wszystkimi możliwymi sposobami na nasz rząd, by nie godził się na to zdzierstwo. Nie chcemy cofać się cywilizacyjnie do XIX wieku, gdy na wygodne podróżowanie stać było wyłącznie najbogatszych.

StopKorkom

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.