[KOMENTARZ] Szczepańska, Smoczny i Porębski. Czy chcemy tych ludzi za radnych???

Wasz radny, Konrad Smoczny, został wybrany ulubionym radnym według rankingu Gazeta Żoliborza! Jakby tego było mało, na kolejnych miejscach, znaleźli się również nasi radni z MJN, czyli Marta Szczepańska,Łukasz Porębski – Radny Dzielnicy Żoliborz. Tak więc mamy całe pudło!  Dziękujemy za docenienie naszej pracy i pamiętajcie, że codziennie jesteśmy dla Was! Są dla nas?? Serio? Przypominamy fakty.

Gazeta Żoliborska

10 listopada 2020 roku odbywała się konferencja on line z szefem Zarządu Dróg Miejskich, Łukaszem Puchalskim, który był gościem „aktywistycznej” Gazety Żoliborskiej. Prowadzący Mateusz Durlik, ewidentnie zaprzyjaźniony z szefem ZDMu nawet nie ukrywał swojego optymizmu w stosunku do obłożenia mieszkańców Żoliborza dodatkowymi opłatami! Niestety, wywiad ten zniknął z sieci. Pan Puchalski, w czasie tej rozmowy zdecydował również, że lepiej wydać własne pieniądze na swoje dziecko niż na obrzydliwy samochód! Zaznaczył też, sugerując delikatnie, że będzie istniał system donosicielstwa na osoby, które będą migać się od opłaty tego haraczu.  ZDM na naszych oczach wraca z żywą komuną. Pan naczelny „aktywistycznej” gazetki, który uważa się za poważnego dziennikarza był zachwycony tym co Puchalski mówi.

To wtedy padły skandaliczne słowa Puchalskiego NIECH PŁACĄ – Durlik był nimi zachwycony! Panie Durlik pan jest dla mieszkańców Warszawy?

Swoją drogą takich numerów pan redaktorek ma swoim koncie więcej.

Marta Szczepańska

W listopadzie 202o roku pisaliśmy; Żoliborz to też najbardziej aktywistyczna dzielnica Warszawy, szczególnie skupiająca się wokół Gazety Żoliborskiej, czy profilu Pl. Wilsona, gdzie mieszkańcy dostają gotowce na temat płatnych stref parkowania. Jak łatwo się domyślić, gotowce agitujące bezkrytycznie za planem całkowitego paraliżu, który gotuje Zarząd Dróg Miejskich. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu, jeden z redaktorów Gazety Żoliborskiej bez zażenowania  spoufalał się z Puchalskim, szefem ZDM, który protekcjonalnie głosem Pana stwierdził,  NIECH PŁACĄ. Przypomnijmy: https://portalwarszawski.com.pl/2020/11/10/niech-placa-szef-zdm-u-do-warszawiakow/.

Wtedy też powstała inicjatywy NIE dla Strefy Płatnego Parkowania #Żoliborz które w ostatnim rozłożyło wtedy kilka tysięcy ulotek na Żoliborzu alarmując o znikających miejscach i nawołując do zabrania głosu podczas konsultacji społecznych.

Na jednych z posiedzeń komisji on-line, akcję uświadamiania ludzi i wręczaniu ulotek, które informują o zmianach, które szykuje ZDM, skomentowała radna Miasto Jest Nasze Marta Szczepańska z owej organizacji. Pani Marta nawet nie kryła się ze swoimi sympatiami i  ośmieliła się nawet atakować mieszkańców Żoliborza sprzeciwiających się hurtowemu anektowaniu miejsc parkingowych.  Miała czelność mówić do ludzi broniących swoich racji, że ulotki które były efektem determinacji mieszkańców, i zostali bez jakiejkolwiek opieki są…agresywne, antagonizują ludzi i w niczym nie pomagają. Powtórzmy, aktywista miejski z Miasto Jest Nasze, Marta Szczepańska (radna) zamiast stać po stronie ludzi i okazywać zasady obywatelskiej uczciwości zarzuca ludziom…że ich ciężka praca jest agresywna, antagonizuje ludzi i w niczym nie pomaga… (https://portalwarszawski.com.pl/2020/11/24/aktywisci-decyduja-o-strefach-parkingowych-na-zoliborzu/)/

Pani Szczepańska. Pani służy mieszkańcom Warszawy?

Łukasz Porębski

To kolejny „aktywista” mający obsesję na punkcie samochodów. Zasłynął wybitnie inteligentną uwagą o parkujących samochodzie dostawczym i z bardzo grzecznego traktowania oponentów. Z tymi mającymi inne zdanie rozprawia się szybko – po prostu blokuje! Radny pobierający naszą kasę po prostu blokuje.  Niejaki radny Łukasz Porębski (Miasto Jest Nasze) na przykład do mieszkańca Warszawy napisał a sio trolliku...tylko dlatego, że ten miał inną opinię. Tak skandalicznie zachowujących się radnych jest na tony. I zawsze z Miasto Jest Nasze.

Panie Porębski, służy Pan mieszkańcom? https://portalwarszawski.com.pl/2022/05/03/opinia-czy-kierowca-siadajac-za-kierownice-bierze-pelna-odpowiedzialnosc

Łukasz Porębski,  radny z Żoliborza z ramienia antymiejskiej organizacji MJN, przyczynia się do likwidacji miejsc parkingowych. Mówiłem mu kilka lat temu aby zrobił park na osiedlu potok bo jest tam miejsce. Powiedział, że tym się zajmie, i tak czekam już z 5 lat aż skończy robić zdjęcia… Oczywiście, że z parkiem nic nie zrobi bo to nie uderza w kierowców. Oczywiście jak na aktywiste z mjn każdego kto nie zgadza się jego wizjami świata nazywa trollem – pisze jednej  z mieszkańców. Porębski zaangażowany jest w donoszenie, i należy do grupy warszawskich obsesjonistów donosicieli – Święte krowy tu…żoliborskie.Konrad Smoczny

Przypomnijmy jedynie dwa wyskoki Smocznego. Pierwszy ze stycznia 2021 roku.

Fala nienawiści, która się rozlazła w ponad dwa lata temu, czasie jesiennych protestów, jest wynikiem pogardy hodowanej od dziesięcioleci. To pogarda do osób wierzących o konserwatywnych poglądach, którzy jeszcze nie tak dawno byli zdecydowaną większością w tym mieście. Przypomnijmy że Warszawa była kiedyś skupiskiem polskiej inteligencji, która przede wszystkim tworzyła, nigdy nie niszczyła. Destrukcja sama w sobie zatem nigdy nie może być cechą inteligencji.

Cóż takiego się stało, że były przewodniczący Komisji Kultury (‼️) na Żoliborzu, zatem osoba publiczna, otrzymująca urzędnicze miejskie pieniądze, szanowana, opiniotwórcza i uważająca się za elitę, miała obrazić i prześladować swojego rozmówcę ❓ Nic, jego interlokutor miał mieć inne zdanie, a i zapewne jego twarz nie pasowała mu do niezbyt sprecyzowanej wizji warszawskiego inteligenta.I drugi. Artykuł dotyczył manipulantów z MJN, którym przeszkadzał hałas na lotniku bemowski. Przypominamy jeden z komentarzy mieszkańców;

Wyjątkowo niski poziom zaprezentowali przeciwnicy lotniska z Konrad Smoczny na czele, który z bezsilności mógł tylko krzyczeć oraz starsza pani, która dosłownie użyła słów „won z lotniska„. Stronę zwolenników lotniska reprezentowały osoby na poziomie, które używały rzeczowych argumentów i przekazywały je w cywilizowany sposób. Ogólnie całe spotkanie to i tak trochę strata czasu, bo nikt nigdy nie brał na poważnie tych krzykaczy i dziś utwierdziłem się w przekonaniu że to się nie zmieni. (https://portalwarszawski.com.pl/2022/06/07/nasz-temat-won-z-lotniska-uslyszeli-wczoraj-aktywisci-od-mieszkancow/)

Panie Smoczny, pan służy mieszkańcom?

Komentarz

Wielka szkoda, że Żoliborz tak strasznie schamiał. Były tu kiedyś dobra Marii Sobieskiej, kolegium jezuickie i pierwszy przemysł. To tu jeszcze nie tak dawno, stworzono wzorcowe osiedla mieszkaniowe dla polskich oficerów, profesorów, lekarzy i nauczycieli.  Żoliborz na tle innych dzielnic Warszawy, wykazuje się wyjątkowym lokalnym patriotyzmem, skutkującym społecznym zaangażowaniem w życie tej cześć miasta. I chwała mu za to. Ale to tu również szef ZDM wygłosił swoje słynne „niech płacą” ku uciesze redaktora lokalnego tytułu (Durlika) i mocno osadzonego aktywu.To są kompletnie nowe sytuacje, których nasze pokolenie nie doświadczyło, i patrzymy na nie z przerażeniem. Czy to już zasada, że Ci co najwięcej mówią o wolności, tolerancji i demokracji są zaprzeczeniem tych wartości ❓ Czy to teraz jest inteligencja ❓

Czy to nowe społeczne wzorce? W zdrowym społeczeństwie dla takich ludzi nie powinno być miejsca. A na pewno nigdy więcej nie powinni być już radnymi!

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły