Zmiany na Kondratowicza?? Tak, wyłącznie na korzyść „aktywu”

Budowa kolejnego odcinka drugiej linii metra na Targówku jest już na końcowym etapie.  Teren, który dotychczas pełnił funkcję zaplecza budowlanego, teraz czeka rewitalizacja.  Zaczynamy prace, dzięki którym zmienimy ulicę w zieloną, bezpieczną i funkcjonalną przestrzeńczytamy na stronie miejskiego „aktywisty”, który jest niestety również wiceprezydentem Warszawy.

Urojenia Olszewskiego

Pojawią się nowe zatoki autobusowe, wyremontujemy jezdnię i chodniki, a ulica zyska aż 282 latarnie LED. Zamontujemy również sygnalizacje świetlne w aż pięciu lokalizacjach w ciągu ulicy Kondratowicza, a temu wszystkiemu towarzyszyć będzie blisko tysiąc drzew. Posadzimy klonu, jesiony, platany, wiśnie, lipy, jabłonie oraz kasztanowce. Nowe nasadzenia uzupełnią istniejące szpalery drzew, a zieleń zagości nie tylko po obu stronach ulicy, ale i w jej środkowej części.

Otwarcie ulicy Kondratowicza planujemy na koniec 2022 roku, a ostatnie prace – inne, niż drogowe – związane z zielenią, zostaną ukończone w pierwszej połowie przyszłego roku.

Fakty

O czym Olszewski nie powiedział? Otóż nie powiedział o tym, że jezdnie będą zwężone do 6,25m (3,25m + 3,0m) a pierwotnie, że było to 7m (2×3,5m), Zatoki będą, ale ich nie będzie. Nie powiedział o tym, że wszystkie przystanki będą na ulicy. Parkowanie będzie równoległe a nie skośne jak chcieli mieszkańcy i część miejsc parkingowych wypadnie.

Oświetlenie zostanie jedynie wymienione. Nie będzie nawet ilość drzew zbliżona do 1000 szt. Będą autostrady rowerowe po 3 m szerokości każda bez przejść dla pieszych. Mieszkańcy chcieli tylko drogę rowerową po stronie południowej. Będą dodatkowe światła, co znacznie utrudni ruch kołowy.

Komentarz

Projekt przebudowy jest opóźniony o 2 lata. Cena za projekt wzrosła do prawie 2 mln zł, Nie będzie parkingów P+R Na ulicach, gdzie na czas budowy metra wybudowano parkingi, zostaną one rozebrane. Projekt nie uwzględniał postulatów mieszkańców. Czy mieszkańcy są zadowoleni z tych zmian?

Tu o tym pisaliśmy

Czy ZDM zrewitalizuje ul. Kondratowicza?? Czy mieszkańcy będą musieli patrzeć na ręce Puchalskiemu?

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.