[ANALIZA] Czy II odcinek Praskiego Traktu Książęcego jest do przyjęcia?

Urząd Dzielnicy Pragi Północ przedstawił projekt II odcinka Praskiego Traktu Książęcego, czyli zmiany na ul. Ząbkowskiej między Targową a Radzymińską. Koncepcja oprócz uspokojenia ruchu, nowych nasadzeń, zmian przestrzennych oraz dostosowania do potrzeb lokalnej społeczności zakłada iluzoryczne udogodnienia.

Co zakłada?

  • zmiany komunikacyjne w obrębie skrzyżowania z ul. Targową,
  • likwidację istniejącego przejścia podziemnego oraz utworzenie przejść naziemnych, w tym nowego przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego po północnej stronie skrzyżowania ul. Targowej,
  • utworzenie dwukierunkowej ścieżki rowerowej łączącej ul. Okrzei z Ząbkowską,


  • wprowadzenie szpalerów drzew w ul. Targowej, które będą stanowić zieloną ścianę Praskiego Traktu Książęcego,
  • utworzenie na odcinku Targowa – Brzeska ciągu spacerowego z restauracjami, pubami, galeriami, kinem letnim, biurami oraz wprowadzenie na tym odcinku ruchu jednokierunkowego.

Analiza

Każdy wie, że papier przyjmie wszystko. Zamknięcie Pragi na transport, czemu nie? Przecież transport,  zaopatrzenie mieszkańców w towary, dojazd do mieszkań – nie jest potrzebny.  Na marginesie, przedłużeniem Ząbkowskiej jest ul. Okrzei, i ten projekt zwiastuje zamknięcia tej ulicy. Jak będziecie Państwo radni przebudowywać tę część miasta tak samo jak przebudowaliście Bazar Różyckiego to marnie to widzimy. Bo Bazar Różyckiego dziś jest martwy prawda?

Projekt przygotowali między innymi radni z Kocham Pragę, którzy rzekomo walczą z aktywem, ale ten projekt jest dla „aktywu” bardzo na rękę. Zapewne są to zmiany o, których wspominał Puchalski, a które radnym ze stowarzyszenia widać przypadły do gustu. Czy mieli jednak rację mieszkańcy Pragi, że radni „zwąchali” się z ZDM?

Tu pisaliśmy o zmianach Okrzei

[KOMENTARZ] Oto wizja Praskiego Traktu Książęcego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.