[KOMENTARZ] Cała zieleń do wycinki. Trwa dogęszczanie Chmielnej

W miejscu skwerku przy ul Chmielnej (miedzy Chmielna a Złota) ma powstać kolejna plomba okno w okno z sąsiadami.  Zgroza. Skwerek wygrodzony już chyba 2 lata temu, zabrany mieszkańcom, jako teren prywatny.  Teraz wiadomo dlaczego…  Tyle zieleni pójdzie pod łopatę – takiego maila dostaliśmy na skrzynkę.

We wschodniej części działki zaprojektowano pieszy pasaż z usługami, który ma połączyć ulice Chmielną i Złotą

BPI Real Estate Poland otrzymało pozwolenie na budowę inwestycji przy ulicy Chmielnej w Warszawie. Najnowszy projekt w portfolio dewelopera zakłada powstanie 2 nowoczesnych budynków, w których znajdą się 243 mieszkania o łącznej powierzchni 11.335 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest w ścisłym centrum Stolicy, vis a vis Varso Tower – najwyższego budynku biurowego w Europie. We wschodniej części działki zaprojektowano pieszy pasaż z usługami, który ma połączyć ulice Chmielną i Złotą. Ciekawym wyróżnikiem inwestycji będzie ogród na dachu jednego z budynków do dyspozycji mieszkańców.


 

 

Wszystko do wycinkipisze mieszkanka.


Nowa inwestycja przewiduje powstanie dwóch budynków o eleganckiej, ponadczasowej architekturze dopasowanej do śródmiejskiego charakteru ulicy Chmielnej w Warszawie. W 2 budynkach. znajdą się 243 mieszkania o łącznej powierzchni 11.335 mkw. W inwestycji przewidziano także garaż podziemny. Projekt inwestycji, autorstwa S.A.M.I. Architekci, zakłada również stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także stojaki dla rowerów. Na dachu jednego z budynków znajdzie się ogród dostępny dla mieszkańców oraz tarasy przynależne do mieszkań zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji. Ogródków nie zabraknie również na wewnętrznym dziedzińcu inwestycji. Od wschodniej strony nieruchomości powstanie otwarty pasaż z lokalami handlowo-usługowymi, który połączy ulicę Chmielną z ulicą Złotą.

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugą połowę 2024 r.

Komentarz

Na wstępie należy przypomnieć, że w Warszawie od 30 lat nie przedstawiono formalnie wizji rozwoju miasta. Dzisiejszy naczelny architekt Warszawy, pani Happach jest urzędnikiem zatwierdzającym plany ratusza, i w żaden sposób nie ma ani możliwości, ani kompetencji, i zapewne możliwości aby przeciwstawiać się planom (bez ładu i składu, niszczących miasto) zagęszczaniu Warszawy. Nota bene powtarzamy historię sprzed drugiej wojny światowej, gdzie doprowadzono do aberracji mieszkaniowej, czego efektem były źle projektowane dzielnice. Na przykład Wola.

Dogęszczanie miasta trwa. Tak w praktyce wygląda Zielona Warszawa i walka ze smogiem…

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.