NIEBYWAŁE! Fundacja byłego żołnierza Wermachtu sponsorem Trzaskowskiego

Heinrich Theodor Böll Był ósmym dzieckiem Viktora Bölla i Marii Herrmann. W latach 1924–1928 chodził do szkoły katolickiej w Kolonii, później do państwowego, humanistycznego gimnazjum im. Cesarza Wilhelma w Kolonii, gdzie zdał maturę. Po maturze pracował jako praktykant w księgarni. W 1938 rozpoczął studia filologii klasycznej, a po pierwszym semestrze został powołany do wojska. Walczył w szeregach Wehrmachtu na wielu frontach i wiele razy był ranny. Naczelnym dowódcą był Adolf Hitler. W latach 1939–1940 służył w Bydgoszczy, zamieszkiwał przy ul. Dworcowej. W marcu 1942 podczas urlopu ożenił się z miłością z lat młodzieńczych Annemarie Chech. Od kwietnia do września 1945 przebywał w niewoli amerykańskiej. Zadebiutował w 1947 opowiadaniami i drobnymi tekstami. W 1951 otrzymał nagrodę Grupy 47, której potem został członkiem. W latach 1971–1974 był przewodniczącym międzynarodowego Pen Clubu. Tyle wikipedia, która nie napisała o innych rzeczach.

Fundacja jego imienia

Jak piszą sami o sobie; jest fundacją o profilu lewicowo-liberalnym i proekologicznym, bliska ideowo partii Zielonych. Fundacja jest prawnie niezależnym bytem o statusie zarejestrowanego stowarzyszenia. Finansowo i organizacyjnie, jak wszystkie niemieckie fundacje polityczne, jest niezależna od partii, przy której została afiliowana w celu prowadzenia edukacji obywatelskiej i promocji społeczeństwa obywatelskiego. Niemieckie fundacje polityczne finansowane są z funduszy publicznych. Wielkość dofinansowania ministerialnego zależy od wyników danej partii politycznej w Bundestagu w ostatnich dwóch wyborach. Fundacja im. Heinricha Bölla została założona w 1997.

Fundacja ta jest związana z niemieckimi Zielonymi, a w tym roku jest partnerem edycji Campus 2022. Sam Böll brał udział w kampanii wrześniowej 39 roku. W wyniku agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę terytorium państwowe Rzeczypospolitej zostało całkowicie okupowane i traktatem z 28 września 1939 wbrew prawu międzynarodowemu podzielone.

Böll mieszkał przed wojną w Bydgoszczy, a każdy Polak  wie, że w pierwszych dniach września 1939r. zamordowano  5 tys. Polaków.

Jego książka Utracona cześć Katarzyny Blum  z roku 1974 stała się dodatkową inspiracją dla działań lewicowych anarchistów, którzy od lat 70-ych przeprowadzali akcje terrorystyczne na terenie Niemiec.

Instytut Wydawniczy PAX w 1956 roku wydał jego książkę w Polsce; 1953: I nie poskarżył się ani słowem (Und sagte kein einziges Wort)…


Wtrącanie się jest jedynym sposobem na pozostanie realistą – Heinrich Böll Stiftung


Komentarz

Campus jest dzieckiem Trzaskowskiego, i wbrew temu co mówi, nie jest żadną inicjatywą społeczną, a kolejną proniemiecką partią. Trzaskowski najwyraźniej realizuje wizję swego mentora Bartoszewskiego, który wolał niemieckich żołdaków od umęczonych wojną Polaków.

Partnerem Campus 2022 rok są też; National Democratic Institute, International Republican Institute, Klub Jagielloński, Krytyka Polityczna, Visegrad Group, Fundacja Res Publica, Konrad Adenauer Stiftung, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Bank Żywności w Olsztynie.

A w tym wszystkim masa niczego nieświadomych młodych ludzi, Machnowska, córka ubeka kryjącego mord na Przemyku jako wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna za…kulturę i …Wanda Traczyk – Stawska, Powstaniec Warszawski.. czy to wszystko nie brzmi jak przerażający sen?

I jak zwykle 1 sierpnia będę pochylać się nad zamordowanymi Polakami przez Niemców? PRZERAŻAJĄCY SEN?

zdj. boell.org

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.