[NASZ TEMAT] Czy to dla Ghelamco Puchalski chce zwężyć ul. Grójecką?

W styczniu pisaliśmy, „że na skrzyżowaniu Ochoty, Centrum i Woli, czyli w pobliżu Hotelu Sobieskiego, na małej trójkątnej działce ma powstać wieżowiec. Jeśli  nawet patoaktywiści z Ochocianie Sąsiedzi razem ze Stołeczną  krytykują  patodeweloperkę, może być coś na rzeczy.”

Elektroniczny podpis Puchalskiego

Przypominamy, że na dokumencie widnieje elektroniczny podpis Puchalskiego. Podpis dotyczy tylko fizycznego wysłania pisma, ale nie podpisania się pod projektem. Nie znaczy też, że go nie uzgodnił, lub kazał uzgodnić!

 

 

 

Wszystko wskazuje, że to dla tego obiektu Puchalski chce ograniczyć ruch na ul. Grójeckiej. Mieszkańcy nie zyskają nic, poza zwężoną ulicą która tak naprawdę będzie ulicą obsługującą nowo powstałą inwestycję.

Sam podpis Puchalskiego już budzi niepokój. Ten rejon (jeśli decydują się na zamknięcie płynności ruchu) się trochę ucywilizuje w sensie rozumienia ZDM. Jak?  Poprzez likwidację parkingów i miejsc gdzie można parkować bez konieczności płacenia haraczu miastu.


Czy do tego chce doprowadzić ZDM razem z developerem?


Co mieszkańcy stracą poza miejscami parkingowymi? Otóż ul. Grójecka zostanie zwężona do 2 pasów ruchu aby można było zrobić bezpieczny zjazd na nowopowstałą ulicę obsługującą nowopowstałą inwestycję. Zostanie wycięta znaczna część drzew z działki na której ta inwestycja powstanie.

Komentarz

Czy inne wizualizacje, które przedstawia miasto robione są tak jak ta, pod publiczkę, chociaż wiadomo jaka będzie rzeczywistość? Czy ZDM wykonał analizy ruchu w tym rejonie spowodowane wprowadzeniem organizacji ruchu? Czy miasto już wprowadziło organizację ruchu aby przed rondem nie powstawały korki?

Chyba wiemy dlaczego Wyborcza i patoaktyw cieszy się z tej inwestycji. Wiedzą, że jest coraz większa niezgoda na dewastację miasta, zatem ten wieżowiec załatwia im problem zwężenia ul. Grójeckiej! I paraliżuje ruch w Warszawie! Proste? Ale, że aktyw idzie na układ z developerem?

Przypominamy nasz artykuł

[ANALIZA] Ten wieżowiec to preludium do zwężenia ul Grójeckiej??

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.