Przyszli fachowcy na Żoliborz zrobić monitoring….

W sobotę, w samym centrum Zatrasia (Żoliborz) rozpoczęto montaż monitoringu. To pierwszy monitoring na naszym osiedlu i o ile nie mamy wątpliwości że jest on potrzebny, to dziwi nas dlaczego w tak niechlujny i tandetny sposób jest on wdrażany…– czytamy na stronie Stowarzyszenie Zatrasie.

W jakim celu poprowadzono ten drugi przewód?

Na ostatnim Zebraniu Mieszkańców Dyrekcja wspominała o monitoringu. Z tym że monitoring miał być podłączony instalacją podziemną. Mówiono, że Administracja Osiedla miała się dogadać z firmą Orange, żeby podłączyć instalacją światłowodową. Ponadto w tym roku miał być realizowany projekt w ramach budżetu obywatelskiego, w ramach którego miał powstać monitoring na terenie Przedszkola Publicznego Nr 87 przy ul. Broniewskiego 9D.

W związku z czym, dlaczego drogą napowietrzną poprowadzono wczoraj dwa przewody. Jeden z nich prowadzi z elewacji budynku Broniewskiego 9A bezpośrednio do słupa na którym zamontowano monitoring, zaś drugi przewód poprowadzono między budynkiem 9A a budynkiem przedszkola. W jakim celu poprowadzono ten drugi przewód? Co dziwne, sam słup też wygląda koszmarnie. Wygląda na to, że jest z demobilu, ponieważ widać na nim fragmenty ulotek i ślady zaschniętego, brudnego kleju od taśm. Czy montaż słupa był zatwierdzony w Urzędzie Dzielnicy i u konserwatora zabytków? Dlaczego słupy latarni mamy w kolorze antracytu, świetnie wpasowujące się w otoczenie osiedla, a tu nagle jasny słup kontrastujący z zielenią parkową…? No i ta skrzynka…? Czemu jest ona taka wielka? Nie można było jej umieścić gdzieś w parterze…? 

Skąd takie zamiłowanie do tandeciarstwa w WSM?

za: Stowarzyszenie Zatrasie

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły