Dlaczego Kaznowska i Ratusz niszczą Klub RKS Okęcie, który odnosi sukcesy?

Jestem dumny i wzruszony z awansu RKS Okęcie do V Ligi Mazowieckiego ZPN. Cały zespół jest niesamowity i mimo wielu trudności klubu z Warszawa Włochy. W ekipie panuje fantastyczna atmosfera. Dziękuję trenerom oraz zawodnikom za emocje jakie dzięki nim przeżywamy. Wciąż gramy! – napisał wczoraj prezes RKS Okęcie w mediach społecznościowych.

„Teraz patrzę z przerażeniem na atmosferę wokół klubów sportowych”

Portal Warszawski jako pierwszy zaczął bić na alarm, że ratusz chce pozbyć się  klub sportowy RKS Okęcie. Teren jest warty miliny. Parę dni temu już nie dało się dłużej dalej milczeć, i temat ten podjęły poważne, krajowe media. Cały czas jednak milczy najbardziej rzetelny tytuł w tym kraju, czyli Gazeta Wyborcza.

Przypominamy, że na wniosek Jarosława Karcza – Burmistrza Dzielnicy Włochy, wywodzącego się z tzw. układu warszawskiego skupiającego samą czerwoną „elitę – miasto wygasiło w części użytkowanie przez klub terenu. Spełnia się wiec scenariusz odcięcia klubu od dochodu a tym samym doprowadzenia do jego upadku.


35 lat poświęciłem dla warszawskiego sportu, a teraz patrzę z przerażeniem na atmosferę wokół klubów sportowychmówi nam jeden ze znawców warszawskiego sportu.


Wierzyciel od lat nie może wyegzekwować długu nieżyjącego już męża Renaty Kaznowskiej. W sądzie toczy się sprawa o zajęcie nieruchomości, którą już podczas egzekucji komorniczej zdążył przekazać w formie darowizny jej synowi Szymonowi – ustaliła „Gazeta Polska” To jedna z najbardziej wpływowych osób w warszawskim samorządzie. 50-letnia Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy, należy obecnie do wąskiego grona najbardziej zaufanych współpracowników włodarza Warszawy Rafała Trzaskowskiego. „GP” prześwietliła jej majątek. Okazuje się, że w 2012 roku jej mąż Zbigniew Stachowski (zmarł rok temu) popadł w długi finansowe. Kaznowska była wówczas dyrektorem podległego Ratuszowi Zarządu Terenów Publicznych, a potem prezesem Pałacu Kultury i Nauki. Dług męża w ciągu kilku lat z ponad 100 tys. zł urósł do ponad miliona złotych. Mąż zdążył jednak w formie darowizny przekazać swojemu pasierbowi Szymonowi Kaznowskiemu dom na warszawskiej Białołęce, w którym mieszkał wraz z obecną GP, 22/09/2020


Tak wygląda układ warszawski. Występujesz przeciwko niemu, to dostajesz w łeb i zostaniesz tak potraktowany, jak prezes RKS Okęcie. Tak wygląda sportowa Warszawa, za którą odpowiedzialna jest Kaznowska, która w tym quasi mafijnym układzie siedzi kolejną dekadę.

Niedługo opiszemy jak owa sportowa Warszawa wygląda – zapoznamy się ze strategią rozwoju sportu w Warszawie w latach 2010-2020…

Warto przypomnieć nasz artykuł

[NASZ TEMAT] Czy Ratusz chce ukatrupić historyczny klub RKS OKĘCIE?

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły