[NASZ NEWS] Tak wygląda ulica „wyremontowana” parę miesięcy temu przez Puchalskiego

W styczniu 2022 roku pisaliśmy, że remont Piastów Śląskich to sprawa dla Prokuratury. Z pisma ZRiKD (które dostaliśmy) wynika, że dokonywał dużo napraw na tej ulicy przed przeprowadzonym remontem. My się pytamy. dlaczego nie naprawiono jej w trakcie budowy ścieżki rowerowej? Czyżby nie znano jej stanu a informacja o charakterze nisko kosztowym, która znalazła się na stronie urzędu, to tylko zapis marketingowy?

Kolejna katastrofa budowlana

Skrzyżowanie Sosnowieckiej z Piastów Śląskich. Chciałam podzielić się pozytywnym zdziwieniem. Dziś zgłaszałam to dziursko na infolinie zdm (kilka razy w nie niestety juz wyjechałam) za pomocą aplikacji 19115. Aplikacja pokazała ze oprócz mojego zgłoszenia były jeszcze dwa inne. Wracam po południu do domu i dziur nie ma  pewnie zbieg okoliczności ale ucieszył i mocno zaskoczył (zdjęcia sprzed naprawy) czytamy na jednej z warszawskich stron.


 

 


Komentarz

O tej ulicy było głośno już kilka razy, szczególnie ZDM chwalił się , że wykonał ścieżkę rowerową bez konieczności jej remontu. Następnie chwalił się, że wykonał wymianę nawierzchni, bo jak twierdzili, była potrzeba takiej wymiany. Co ciekawe, firma która wykonywała naprawy, sama robiła przegląd tej ulicy i sama określała zakres robót. Na dodatek prace wykonywane były niezgodnie z przepisami technicznymi a dokumenty były fałszowane (ta sprawa będzie miała ciąg dalszy w organach ścigania). Dziś widzimy nowy sposób naprawy dziur w tej ulicy, przy pomocy gruzu.

Zapewne ten odcinek nie był uwzględniony przy naprawie tej ulicy, my pytamy dlaczego? Ale to pytanie wydaje się również bezsensowne, jak miejskimi ulicami zarządzają ignoranci, to nie może się dobrze skończyć. Na zasadzie – bo nie studia lecz chęć szczera zrobi z ciebie inżyniera. Tak jak to się wydaje Puchalskiemu czy Gałeckiej. 

Jak długo ma trwać dewastacja naszych ulic i dlaczego prezydent na to pozwala? Czy setki milionów zł przeznaczone na ścieżki rowerowe nie powinny zostać skierowane na najbardziej potrzebne naprawy ulic?

Czy Gazeta Stołeczna, która ogłosiła konkurs dotyczący dziennikarstwa śledczego o tym napisze?

Tu więcej o tej bandyterce

[NASZA ANALIZA] Remont Piastów Śląskich to kolejna sprawa dla Prokuratury??

zdj. czytelniczki

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.