[NASZ TEMAT] Czy to zemsta Ratusza? RKS Okęcie ma się zwijać…

Historia RKS Okęcie rozpoczyna się w maju 1929 roku. Wtedy to grupa pracowników warszawskich zakładów „Skoda” wywodząca się z nieistniejącego już wówczas Robotniczego Stowarzyszenia Sportowego „Lauda” oraz Harcerskiego Klubu Sportowego „Varsovia” postanowiła wraz ze swymi przełożonymi założyć przy zakładach klub sportowy, dający młodzieży warszawskiej możliwość rywalizacji na poziomie wyższym, niż tylko kopanie piłki na podwórkach, przy czym nie ograniczono się wyłącznie do prowadzenia działalności sportowej, mając w planach również działalność kulturalną. Dla nowo powstałego klubu przyjęto nazwę Klub Kulturalno-Sportowy SKODA. Zatem za 7 lat klub będzie obchodzić 100 lat.

Krótki rys

W 2020 roku Biuro Mienia wszczęło przeciwko klubowi postępowanie w sprawie „o wygaśnięcie prawa do użytkowania terenu„. Podstawą były zawarte umowy na wynajem części terenu dla WORD i Tenis Club, bez zgody miasta i nie zgodnie z przeznaczeniem terenu. Zarzut pierwszy, faktycznie był zasadny, jednak umowa z WORD została w 2019 roku wypowiedziana i WORD zajmuje plac oraz budynek bez umowy. RKS Okęcie zwróciła się do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, Biura Mienia oraz marszałka województwa, jednak bez reakcji. Wszyscy odsyłają ich do marszałka.

Tenis Club to działalność sportowa mieszcząca się w naszym statucie, więc nie musieliśmy występować o pozwolenie na wynajem. Co więcej korty wraz z budynkiem zostały postawione 2009 roku więc uzyskały pozwolenie na budowę wszelkich urzędów i przez tyle lat nikt nie zgłaszał z tym problemu mówi w rozmowie z Portalem Warszawskim, Stanisław Gajlewicz, Prezes Zarządu.

W piątek 22 kwietnia, o godz. 13.50 klub otrzymał pismo (załącznik), w którym wydział Mienia wzywa do zapoznania się z dokumentami i przedstawienia stanowiska w sprawie odebrania nam użytkowania terenu…

Zemsta miasta?

Kiedy media zaczęły opisywać sytuację, burmistrz Włoch ani razu nie odniósł się do całej sprawy, ale za to dziś RKS opublikował następujący komunikat.

Wczorajsza decyzja dotycząca terenu RKS Okęcie Warszawa. Pracownik urzędu przyniósł pismo osobiście do kancelarii.  Widać, spieszy się bardzo Warszawa żeby zdążyć przed wyborami.  Pod przykrywką porządków zabija się klub sportowy szkolący dzieci. Może dzielnica przekaże na klub pozyskane środki z WORD i Tenis Club? Skoro na klub WiN Win, nie związany z dzielnicą udaje się przekazać 50 tys. na promocje, to na RKS Okęcie zapewne nie będzie problemu.

Panie burmistrzu Jarosław Karcz – Burmistrz Dzielnicy Włochy czy taki porządek Panu odpowiada?

Będzie porządek i klub się uda utrzymać? Chyba, że nie o utrzymanie klubu chodzi…


 

 


Czy to już koniec RKS Okęcie?

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.