[KOMENTARZ] Oto wizja Praskiego Traktu Książęcego

Praga-Północ to jedna z nielicznych dzielnic, która w większości zachowała swój historyczny charakter, dlatego tak istotna jest jej rewitalizacja! Praski Trakt Książęcy to projekt połączenia prawobrzeżnej części stolicy z Traktem Królewskim, a także odrestaurowanie ulic: Okrzei, Ząbkowskiej i Kawęczyńskiej.

Koncepcja została zaprezentowana mieszkańcom Pragi-Północ oraz radnym

Jej najważniejsza założenia to;

  • gruntowna modernizacja kamienic od fundamentów po dachy,
  • „uspokojony” ruch samochodowy,
  • szerokie chodniki dla pieszych oraz ścieżki rowerowe dla rolkarzy i cyklistów.
  • stworzenie zielonych przestrzeni,
  • tętniące życiem kafejki i miejsca spotkań
  • miejsca parkingowe i zamykane bramy dla bezpieczeństwa mieszkańców.


Podczas sesji Rady Dzielnicy, 18 maja 2022 roku, koncepcja została zaprezentowana mieszkańcom Pragi-Północ oraz radnym, którzy wyrazili swoje pozytywne stanowisko. Jak widać mocno się różni od nieprawdziwych informacji podawanych przez miejskich uzurpatorów z Dla Pragi.

Niezbędnym krokiem powiązanym z tym projektem jest dokończenie budowy Trasy Świętokrzyskiej, która umożliwiłaby przeniesienie ruchu kołowego z zakorkowanych ulic, a także poprawi jakość powietrza, którym oddychają prażanie czytamy na stronie Kocham Pragę.

Komentarz

Czy akurat tego chcą mieszkańcy? Zamykanych bram ze względów zapewne bezpieczeństwa i burd pijackich pod oknami i braku możliwości dojechania do własnego domu, bo aktyw chce się bawić. Czy dostawcy będą mogli dojechać, kto by się tym zajmował. Warto również zwrócić uwagę na sąsiedztwo. Tuż  obok, znajduje się olbrzymi obszar Portu Praskiego oddany za bezcen. Czy rzeczywiście chodzi aktywistom o dobro mieszkańców czy reprezentują dewelopera? Przypomnijmy, że chcą odciąć cały kwartał ulic od komunikacji.

Portal Warszawski

 

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.