Tak wygląda Stacja Włochy PKP. Spółka uważa, że jest super

Jeden z mieszkańców dzielnicy opublikował na Forum Mieszkańców Włoch post z Twittera zamieszczony przez spółkę PKP PLK, opisujący nowe oraz przebudowane stacje kolejowe w Polsce. Wśród kilku wymienionych obiektów znalazła się również Stacja Warszawa Włochy, która została zaliczona do tych zmodernizowanych. Rzeczywiście patrząc na zdjęcia umieszczone w poście można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z nowoczesnym hubem komunikacyjnym. Postanowiliśmy to sprawdzić i wybraliśmy się na mały spacer czytamy na FMW.

Jak wiadomo stacja kolejowa to nie tylko perony i tory kolejowe, ale również infrastruktura znajdująca się w ich obrębie

O ile co do samych peronów, wiat przystankowych i przejścia podziemnego nie można mieć obecnie większych uwag, o tyle budynki i tereny towarzyszące temu miejscu są wręcz w opłakanym stanie. Jedyna droga dojazdowa prowadząca do stacji składa się ze zdezelowanych i dziurawych płyt betonowych, które dedykowane były kiedyś dla ciężkiego sprzętu budowlanego. Zaraz obok stacji samoczynnie powstał tzw. „dziki parking”, czyli kawałek klepiska bez utwardzonego dojazdu, określonej organizacji ruchu oraz wyznaczonych miejsc postojowych. W upalne dni podróżni wychodzący ze stacji wdychają tumany unoszącego się pyłu, a w okresie wiosna/jesień grzęzną w błocie. Sam teren nie tylko jest zaniedbany, ale też zaśmiecony – między innymi rozbitymi butelkami, co czyni go dodatkowo niebezpiecznym. Poczekalnia dworcowa permanentnie zamknięta, jest w bardzo złym stanie technicznym, podobnie jak okoliczne pawilony handlowe i usługowe. Oprócz sklepu monopolowego oraz kebabów jest jeszcze jeden kiosk zapewniający to, co każdy kiosk ma zazwyczaj w swojej ofercie dla podróżnych. Toaleta dla pasażerów? Jest TOI TOI, który musi wystarczyć.


 

 

 


Niestety nie podzielamy optymizmu płynącego z Twittera w sprawie Stacja Warszawa Włochy i jej rewitalizacji. Teren, który należy do PKP od dziesięcioleci jest zaniedbany, niefunkcjonalny i nieprzystosowany do obsługi podróżnych. Z niecierpliwością oczekujemy zmiany tego stanu rzeczy, ponieważ same piękne obrazki z mediów społecznościowych to nie wszystko.

Za; Włochowskie Forum

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.