[KOMENTARZ] Nie ma poprawy na drogach. Wynika z raportu NIK-u

Po raz kolejny mieliśmy rację, i ostrzegaliśmy, że rząd słuchając miejskich uzurpatorów czy Zboralskiego (który udaje znawcę, ale za to jest zawodowym hejterem) skutki zmian wprowadzane przez nich będą żadne. Pisze o tym Autokult.pl

Zmarnowany czas

Podczas posiedzenia Komisji Infrastruktury, która odbyła się w Sejmie we wtorek 12 maja 2022 r., Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła informacje o wynikach kontroli bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Polska od lat pozostaje w ogonie państw Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie ulega wątpliwości, że bezpośrednim winnym każdego wypadku jest jego sprawca. Nie zmienia to jednak faktu, że rolą państwa jest dbanie o jak najlepsze drogi, tworzenie przepisów, które w jak najlepszym stopniu przyczynią się do poprawy sytuacji oraz monitorowanie efektów działań rządowych instytucji. A na tym polu Polska ponosi sromotną klęskę – czytamy.

W informacji przedstawionej w Sejmie NIK oparła się przede wszystkim na wynikach kontroli przeprowadzonych przez tę instytucję w latach 2016–2020. Obraz, który się z nich wyłania, jest druzgocący. „W Polsce nie funkcjonuje spójny i kompleksowy system zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym” – informuje NIK. W efekcie, mimo realnego zaangażowania części pracowników niektórych służb, efekty są mierne. Co więcej, wnioski przedstawione przez NIK w Sejmie były niemal identyczne jak te, które instytucja przedstawiła w 2014 r. Oznacza to, że ostatnie lata po prostu zostały zmarnowane.\

więcej tu: https://autokult.pl/44768,nik-nie-zostawil-na-rzadzie-suchej-nitki-od-lat-nie-ma-poprawy

Komentarz

Jakim cudem w naszym kraju tak ważną rzeczą jak bezpieczeństwo drogowe zajmują się laicy (Zboralski, który jest po prostu zwykłym hejterem, co gorsza promują go media) oraz dyletanci się zajmują brd w Polsce? Nie wyłączając mediów.

Nie trzeba żadnej nowej instytucji marnującej kolejne setki milionów. Pogonić tylko niekompetentnych oszustów, którzy swoimi urojeniami i obsesjami pozostawiają po sobie zawsze zgliszcza.

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.