Zdewastowano groby Bolesława Bieruta i Juliana Marchlewskiego na Powązkach Wojskowych

Na Wojskowych Powązkach zdewastowano groby Bolesława Bieruta i Juliana Marchelewskiego – informuje artysta fotograf z redakcji Tu było Tu stało, Mateusz M. Opasiński i kompulsywna fotografia.

Nie godzi się dewastować jakiekolwiek groby w cywilizowanym świecie

Sprawa grobów komunistów na Powązkach Wojskowych budzi skrajne emocje. Na łamach Portalu co jakiś czas apelujemy o usunięcie tych potężnych blokowisk w formie mauzoleum, w których chowani byli najwierniejsi sowietom.

Mateusz Opasiński sfotografował dziś zdewastowane groby Bieruta i Marchlewskiego.

Niezależnie od oceny historycznej wyżej wymienionych postaci nie godzi się dewastować jakiekolwiek groby w cywilizowanym świecie opartym między innymi na tradycji judeochrześcijańskiej. Tym różnią się choćby Ukraińscy od Rosjan, że szanują ciała zabitych w walce Rosjan mimo, iż Ci są najeźdźcami i dokonują na ich ziemi zbrodni. Rosjanie natomiast nie są skorzy nawet do chowania swoich zabitych i traktują ciała własnych żołnierzy jak śmierci o czym świadczą chociażby przechwycone rozmowy telefoniczne ich własnych żołnierzy. Ciała rosyjskich żołnierzy mają tworzyć prawdziwe stosy na takich właśnie „śmietniskach”. Jest to oczywiście wbrew rosyjskiej propagandzie i hasłom o tym iż nikogo nie zostawiają.

 

 

za; Mateusz M. Opasiński i kompulsywna fotografia

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.