Warszawiacy nie zmarzną w maju – przed nami zimne noce

Choć większość spółek ciepłowniczych podsumowała już sezon grzewczy, to w Warszawie on dopiero spokojnie finiszuje. PGNiG TERMIKA dba o swoich odbiorców także w majowe chłodne noce. A takich, zgodnie z prognozami IMGW, wcale w tym miesiącu nie zabraknie.

Sezon grzewczy

Jak mówi Jarosław Maślany, Prezes Zarządu PGNiG TERMIKA SA – „W stołecznych mieszkaniach na pewno będzie ciepło w zimne majowe noce. PGNiG TERMIKA dostarcza ciepło systemowe, dopóki temperatura nie ustabilizuje się na poziomie powyżej ok. 12 stopni Celsjusza. Od tej temperatury automatyka sterująca węzłami ciepłowniczymi zaczyna stopniowo odcinać ogrzewanie kończąc sezon grzewczy”.

Mając zatem świadomość tego, że nie zmarzniemy podczas nadchodzącego ochłodzenia, podsumujmy mijający sezon.

Średnia temperatura zewnętrzna w sezonie 2021/2022 (w okresie 1.10 – 15.04) wynosiła 3,8°C i była o 0,5°C wyższa niż w sezonie 2020/21. Mimo problemów z dostępnością węgla oraz bardzo szybko rosnącymi cenami paliw, parametry wody sieciowej dostarczanej do sieci ciepłowniczej były zgodne z wymaganiami odbiorcy – firmy Veolia Energia Warszawa – co pozwoliło na zapewnienie dostaw ciepła wszystkim mieszkańcom stolicy podłączonym do ciepła systemowego produkowanego przez naszą Spółkę. Najzimniejszym dniem sezonu 2021/2022 był 27 grudnia 2021 r. – średnia temperatura zewnętrzna wyniosła -10°C.  W tym dniu pracowały 4 zakłady (2 podstawowe – EC Siekierki, EC Żerań oraz 2 szczytowe – C Kawęczyn i C Wola). Łączna produkcja ciepła wyniosła 254 TJ.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły