Skwer Gwary Warszawskiej coraz bliżej

Przebudowa Skweru Gwary Warszawskiej ma ruszyć na przełomie 2022 i 2023 roku. Obecnie trwają ostatnie prace nad projektami budowlanymi i wykonawczymi, a po ich odebraniu będzie można rozpisać przetarg. Budżet projektu wynosi 5 milionów złotych.

Skwer Gwary Warszawskiej

Odnowienie Skweru Gwary Warszawskiej to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Plac między ulicami Leszno, Młynarską i al. Wolską – tak jak dawniej – ma stać się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas.

Plac był umownym centrum tej okolicy i ważnym punktem spotkań. Znajdował się tu lunapark „Wenecja”, modernistyczny bar o tej samej nazwie, kino W-Z czy dom handlowy PDT – wylicza burmistrz Krzysztof Strzałkowski.Później to miejsce zaniedbano, ale mam nadzieję, że w tym roku ruszymy z remontem, a w przyszłym zakończymy prace – dodaje.

Przebudowę skweru, na którą Rada Miasta przeznaczyła 5 milionów złotych, koordynuje Zarząd Zieleni. Obok dawnego Pedetu powstanie kameralny zakątek, gdzie spacerowicze będą mogli odpocząć wśród drzew i krzewów. Staną tu mała scena, ścianka wspinaczkowa, siłownia, plac zabaw, kino plenerowe i kawiarnia.

Skwer będzie oświetlony i monitorowany

Obecnie toczą się prace nad projektami, a ich odebranie ze wszystkimi uzgodnieniami i pozwoleniami planowane jest na sierpień. Później pozostaje ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcęmówi radny Kamil Giemza.Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ekipa budowlana wejdzie na skwer pod koniec tego rokudodaje.

Skwer Gwary Warszawskiej nosi swoją nazwę od 2017 roku dzięki inicjatywie Stowarzyszenia „Gwara Warszawska”. Projekt rewitalizacji to efekt współpracy mieszkańców, socjologów z Fundacji „Na Miejscu”, projektantów, Zarządu Zieleni i dzielnicy. Pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie urządzenia skweru odbyło się w 2017 roku, a lokalna społeczność od samego początku zaangażowała się w projekt.

Ale działania ZDM są nielegalne

[TYLKO U NAS] ZDM swoje działania wykonuje niezgodnie ze statutem

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły