[NASZ NEWS] Zielony Tramwaj na Białołękę bye bye?

8 stycznia 2022 r. Biuro Ochrony Środowiska wskazało planowaną datę wydania decyzji środowiskowej dla Tramwaj na Zieloną Białołękę –  28 kwietnia 2022 r – informowała Danuta Zaleska radna z Białołęki.

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia

Dla budowy trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę na zlecenie TW Sp. z o.o. została opracowana Karta Informacyjna Przedsięwzięcia, która stanowić będzie załącznik do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Koszty budowy trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę, oszacowane na etapie złożenia wniosku o wprowadzenie inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej m.st. Warszawy wynosiły 256 mln. zł.

Przygotowana dokumentacja przez Tramwaje Warszawskie „Przebudowa układu drogowego na terenie dzielnic Targówek i Białołęka m.st. Warszawy wraz z budową trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę” jest studium technicznym trasy tramwajowej wraz ze zmianami w układzie drogowym.

Zielony Tramwaj na Białołękę bye bye?

Jak informuje radna Zaleska przedłużono ponownie termin wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji zwanej Tramwaj na Zieloną Białołękę, tym razem do 28 lipca 2022 roku. Tramwaje Warszawskie wystąpiły z wnioskiem o decyzję środowiskową na początku lipca 2020 roku!

Uzyskanie ww. decyzji administracyjnej pozwoli na dalsze prace, w tym przygotowanie wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków UE.

Komentarz

Od samego początku pisaliśmy, że to kolejna kiełbasa wyborcza. Już dziś wiadomo, że remont Trasy Łazienkowskiej przeciągnie się o kolejne lata, zatem dlaczego Tramwaj na Białołękę miałby powstać w obiecanym terminie.

Tak chwalony tramwaj do Wilanowa też jest inwestycją, która rozpoczyna się dwa lata po terminie.

Będzie powtórka sprzed roku?

„Trzaskowski okłamał mieszkańców”. Protestują bo chcą metra na Białołękę

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły