Skwer Sportów Miejskich Ratusz Arsenał na półmetku

W sierpniu tamtego roku informowaliśmy, że Warszawski Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na budowę skweru przy stacji metro Ratusz Arsenał. Udało się wybrać wykonawcę, i wygląda na to, że jeszcze latem warszawiacy będą mogli korzystać ze Skweru Sportów Miejskich.

Jakie efekty prac?

Prace związane z budową alejek są mocno zaawansowane – niemal w całości wykonano obrzeża i podbudowę pod nowe nawierzchnie. Dla komfortu wszystkich użytkowników powstaną dwa rodzaje alejek. Osoby szukające wytchnienia wśród zieleni będą mogły skorzystać z alejek z przepuszczalnej dla wody nawierzchni mineralno-żywicznej. Natomiast alejka o utwardzonej nawierzchni pozwoli na uprawianie sportów, takich jak jazda na rolkach, deskorolce czy hulajnodze.


 

 


Bliżej Ogrodu Krasińskich znajdzie się zestaw przyrządów do kalisteniki. W tej strefie przewidziano bezpieczną nawierzchnię przepuszczalną i antypoślizgową – właśnie zamontowano zbrojenie pod tę nawierzchnię. Na skwerze zamontowane będą także nowe ławki, leżaki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Wygodny wypoczynek umożliwią także drewniane tarasy w centralnej części Skweru.  Na skwerze będzie można podziwiać wiele gatunków krzewów, w tym: jałowiec sabiński, dereń biały, tawuła japońska, śliwa karłowa. Zarząd Zieleni posadzi także byliny – szałwię omszoną, jeżówkę purpurową, dzielżan ogrodowy – oraz trawy (śmiałek darniowy, ostnice, rozplenicę japońską), które dodadzą lekkości estetyce skweru. Pojawią się również rośliny cebulowe – piękny, okazały czosnek „Purple Sensation”.

Nowy wygląd zyskały już stare murki przy stacji metra – zostały oczyszczone, pomalowane i zaimpregnowane. Postawiono również nowe betonowe murki – na jednych pojawią się drewniane siedziska, a inne będą służyły do ćwiczeń.

Termin oddania

Niedawno posadzono 24 duże drzewa, a na terenie skweru pojawi się łącznie kilka tysięcy krzewów! Dzięki nowym nasadzeniom mieszkańcy spędzający czas na skwerze odpoczną od zgiełku ulicy, a sportowe aktywności nie będą słyszalne poza jego terenem.

Planowane otwarcie Skweru – lipiec 2022 r. Więcej szczegółów.

Za; Zarząd Zieleni

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły