Hutnik Warszawa obchodzi 65 lat. W sobotę zagra mecz z Ząbkovią

W najbliższą sobotę (30 kwietnia) Hutnik Warszawa rozegra z Ząbkovią Ząbki spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej. Będzie to jednocześnie doskonała okazja do uczczenia 65. rocznicy powstania klubu.

Rys historyczny

Pierwsza sekcja, która powstała w Hutniku Warszawa, czyli piłka nożna, rozpoczęła rywalizację w rozgrywkach ligowych już w 1956 roku, w C Klasie Warszawskiego Okręgu Związku Piłki Nożnej (WOZPN), pod nazwą Koło Sportowe Z.S. [Zrzeszenie Sportowe] Stal Huta Warszawa. Oficjalne powstanie klubu nastąpiło 21 kwietnia 1957 i sekcja piłki nożnej Hutnika nie musiała występować od C Klasy, lecz była kontynuatorem zespołu z 1956 roku. Pierwszym prezesem HKS Warszawa w latach 1957-1959 był Władysław Józwa, współtwórcą sekcji piłkarskiej Zdzisław Szmidt. Współpracował z Leopoldem Rybakiem, Jerzym Sobczakiem i trenerem Hubertem Musiałem.

W najbliższą sobotę (30 kwietnia) Hutnik Warszawa rozegra z Ząbkovią Ząbki spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej

Spotkanie z Ząbkovią rozegrane zostanie na zmodernizowanym obiekcie sportowo-rekreacyjnym, którego uroczyste otwarcie odbyło się w 2021 roku. Przypomnijmy, że nowy Ośrodek „Hutnik” jest jedną z największych inwestycji sportowych w Warszawie w ostatnich latach. Koszt jej realizacji wyniósł 48 milionów złotych. Przy Marymonckiej 42 powstały trzy nowe boiska piłkarskie – w tym główne, umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej, z nawierzchnią z trawy naturalnej, które posiada system nawadniania oraz podgrzewania płyty boiska oraz posiadające zadaszone trybuny na 1390 miejsc. Na terenie obiektu znajdują się również cztery korty tenisowe z nawierzchnią z mączki ceglanej.

Z uwagi na wyjątkowy charakter zbliżającego się meczu, władze Hutnika przygotowały szereg atrakcji dla mieszkańców stolicy. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:30. Dziesięć minut później na murawę wybiegną młodzi adepci szkółki Hutnika w ramach #AkademiaWAkcji, czyli równolegle rozgrywane mecze na płycie głównej boiska w wykonaniu zawodników z rocznika 2014 (mecz ligowy) oraz 2015 (mecz towarzyski). Przed stadionem zaplanowano strefę zabaw z szeroką ofertą animacji dla dzieci, grami, zabawami oraz konkursami. Na 20:00 zaplanowano główny punkt programu, czyli spotkanie forBET IV ligi mazowieckiej pomiędzy Hutnikiem Warszawa, a Ząbkovią Ząbki.

za; Hutnik Warszawa

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły