W trzech wolskich parkach pojawią się bujane ławki. To projekt z Budżetu Obywatelskiego

Park Szymańskiego, Park Sowińskiego i Park Moczydło. To wielka trójka wolskich terenów zielonych i ulubione miejsca do relaksu na świeżym powietrzu, z których korzystają nie tylko mieszkańcy dzielnicy. Już niedługo wszystkie trzy parki wzbogacą się urządzenia, które z pewnością przypadną do gustu spacerującym.

Projekt z Budżetu Obywatelskiego

Rozpoczynamy realizację projektu z budżetu obywatelskiego, który zakłada montaż łącznie 15 bujanych ławek w tych trzech lokalizacjachmówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – 6 ławek zostanie zamontowanych w Parku Szymańskiego, 5 w Parku Moczydło i 4 w Parku Sowińskiego. Łączny koszt inwestycji to 75 tys. zł – dodaje.

Zamówione ławki to solidny i trwały sprzęt. Siedziska o szerokości jednego i pół metra, wykonane z drewna liściastego i zamontowane do metalowych ram o wymiarach dwa na dwa metry, gwarantują stabilność i bezpieczeństwo – tłumaczy Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. Koszt jednej sztuki to 5 tys. zł, a dzielnica czeka na podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą. – Wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację zamówienia, a to oznacza, że ławki zaczną służyć mieszkańcom jeszcze w te wakacje – dodaje Rafałowski.

Projekt podoba się również wolskim radnym.  – To projekt, który przysłuży się lokalnej społeczności i znakomicie wzbogaci ofertę naszych trzech flagowych parków. Odpoczynek z pewnością spodoba się spacerującym, a ławeczki przypadną do gustu szczególnie osobom wychowującym małe dzieci. Kołysanie sprawia, że dzieci usypiają, a dzięki temu rodzice mają chwilę wolnego na świeżym powietrzumówi Krystian Wilk, radny Woli.

Ławki zostaną zainstalowane w parkach w ramach realizacji zgłoszonego w 2021 r. projektu „Bujane ławki w parkach”, autorstwa mieszkanki, która wolała pozostać anonimowa.

za; Urząd Woli

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły