[OPINIA] Czy Trzaskowski prowadzi alternatywną dyplomację?

Aspiracje Trzaskowskiego są niebywałe. Po przegranych wyborach dwoi się i troi aby utrzymać wizerunek męża stanu zaniepokojonego o dobro Polski. Jego wizyta w USA dobitnie pokazuje, że nie ustąpi ze swojego zaplanowanego celu. Jest nim zmiana władzy. Korzysta przy tym z pieniędzy niemieckich lobbystów, którzy dali mu pieniądze na jego Campus.

Ta naiwność, że ktokolwiek poważny w Ameryce zrobi Mu stosowny przelew poraża

Sprawę skomentował Dariusz Ligęza, legendarny działacz społeczny z Białołęki.

Od kiedy to, prezydent jakiejkolwiek Stolicy prowadzi równoległą (albo chce prowadzić) politykę międzynarodową z pominięciem swojego Rządu. Tylko u nas, tylko w Warszawie, jest to jak widać możliwe i jeszcze to Rząd PiS toleruje. Pan Rafał Trzaskowski chce uzyskać pieniądze od instytucji i organów państwa (USA) co prawda na szczytny cel (na uchodžców), ale z pominięciem państwa polskiego. To jakaś paranoja i dywersja, bo zapomina On chyba, że jest jedynie reprezentantem Warszawy, a nie przedstawicielem RP.


 

 


Ta naiwność, że ktokolwiek poważny w Ameryce zrobi Mu stosowny przelew poraża, bo Jego rozmówcy zapytają Go wprost kim Ty jesteś i czy masz jakiekolwiek upoważnienia. Tych Prezydent Stolicy nie ma, a ta Jego samowolka tylko osłabia naszą dyplomację i stawia Polskę jako kraj, gdzie Rząd swoje, a Samorząd swoje. To jakiś skandal, bo jakże wygląda Rzeczpospolita wobec sojusznika. Oni widzą, to tak – uzgadniamy coś z Rządem RP, a tu przyjeźdźa jakiś „cwaniaczek” – Prezydent Miasta i mówi coś zupełnie innego i jeszcze o pieniądze prosi.

Nie, to się w głowie nie mieści, toteż po powrocie powinien On złożyć szczegółowy raport w MSZ oraz zostać pouczony, że politykę (międzynarodową) Państwa prowadzi Rząd RP, a nie Prezydent Miasta. Ponadto nie uważam, że On cokolwiek „załatwi”, a wycieczki do USA w tych okolicznościach uważam za przejaw megalomani, którą należy rozliczyć. To nie jest czas prowadzenia alternatywnej dyplomacji. Czy i Wy też tak sądzicie?

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły