Punkt pomocy humanitarnej z Torwaru przeniesiono do nowej lokalizacji

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie przeniósł punkt pomocy humanitarnej z Torwaru do nowej lokalizacji. Od wtorku 19 kwietnia produkty przekazywane przez darczyńców będą dystrybuowane za pośrednictwem punktu przy ul. Nowy Świat 15/17 (wejście od strony Alei Jerozolimskich). Uchodźcy z Ukrainy, którzy potrzebują pomocy będą mogli otrzymać w punkcie artykuły pierwszej potrzeby. Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11-16.

Nowy punkt pomocy

Wydział Polityki Społecznej MUW koordynuje obsługę zgłoszeń przekazywanych przez portal pomagamukrainie.gov.pl lub bezpośrednio na adres pomagamukrainie@mazowieckie.pl, zarówno w zakresie ofert pomocy rzeczowej składanych przez darczyńców dla uchodźców w Polsce, jak i przeznaczonych do Ukrainy. MUW obsłużył ponad 1000 takich zgłoszeń dotyczących pomocy humanitarnej. W celu udzielania sprawnej pomocy Wojewoda uruchomił dedykowane do tego celu magazyny.

W punkcie pomocy Wojewody Mazowieckiego będą wydawane paczki z artykułami pierwszej potrzeby m.in. paczki żywnościowe, artykuły higieniczne. W punkcie zorganizowane też będzie wydawanie kart SIM.


 

 


Informacja dla darczyńców

Darczyńcy zainteresowani przekazaniem produktów prosimy o uprzedni kontakt pod numerem telefonu 734-118-906 lub wysyłanie informacji na adres pomagamukrainie@mazowieckie.pl. Obecnie przed okresem świątecznym można przekazywać m.in. artykuły spożywcze – produkty z długim terminem przydatności.

Wcześniej, dary zgromadzone w magazynie były przekazywane m.in. do punktu recepcyjnego na Torwarze, gdzie codziennie były wydawane paczki żywnościowe, artykuły pierwszej potrzeby i odzież uchodźcom z całej Warszawy. Paczki trafiły do ponad 2,8 tys. potrzebujących.


 

 


Dawny EMPiK

Nieruchomość przy ul. Nowy Świat 15/17 jest w zasobie Skarbu Państwa. W związku z tym, że znajdujący się tam przez wiele lat EMPIK, zakończył działalność – Mazowiecki Urząd Wojewódzki skorzystał z możliwości wykorzystania pomieszczeń na rzecz punktu pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

za; gov.pl

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły