Będą dodatkowe konsultacje tras po otwarciu metra

ZTM na prośbę władz Woli zorganizuje dodatkowe spotkanie konsultacyjne w sprawie organizacji komunikacji miejskiej po otwarciu nowych stacji metra. Odbędzie się ono 25 kwietnia w godz. 17-20 we „Współdzielniku” na terenie Wola Parku. 

Na życzenie mieszkańców

Kończą się prace budowlane na nowych odcinkach metra. Na Woli i Bemowie już niebawem będzie można korzystać z dwóch nowych stacji – Ulrychów (położonej w ciągu ulicy Górczewskiej) i Bemowo (w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich).  Mieszkańcy, którzy chcą mieć wpływ na funkcjonowanie transportu zbiorowego po otwarciu metra, mogą skorzystać z zaplanowanego w na niedzielę 10 kwietnia internetowego dyżuru. Wystarczy napisać na adres konsultacje@ztm.waw.pl, a w odpowiedzi otrzymamy link do spotkania w aplikacji zoom. 

Można też udać się też udać na spotkanie konsultacyjne do położonego w Wola Parku przy ul. Górczewskiej 124 „Współdzielnika„. Tam, 25 kwietnia w godzinach 17.00 – 20.00 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców Woli. Po prezentacji planowanych zmian będzie miejsce na uwagi. – Początkowo konsultacje miały się odbywać jedynie w sieci i w sąsiedztwie nowych stacji metra – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. Jednak do Urzędu Dzielnicy Wola wpłynęło wiele skarg, by zorganizować również spotkanie w miejscu dostępnym dla mieszkańców całej dzielnicy.

W tej sprawie do Zarządu Transportu Miejskiego wystąpił burmistrz Woli i Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Cieszę się, że udało się w tak krótkim terminie zorganizować to spotkanie – podsumowuje burmistrz Woli. Osoby, które nie zdążą, albo z jakichś powodów nie mogą dostać się na konsultacje do „Współdzielnika” mogą swoje wnioski składać do 7 maja na adres konsultacje@ztm.waw.pl, lub wybrać się na spotkanie 13 kwietnia w Ośrodku Kultury Arus przy ul. Traktorzystów 14 w godz. 17.00 – 20.00. Pierwsze konsultacje odbyły się w internecie już 22 marca 2022 r., a ich zapis jest cały czas dostępny pod adresem: shorturl.at/fwQ34.

Współdzielnik, to filia Wolskiego Centrum Kultury i znajduje się na pierwszym piętrze Wola Parku (naprzeciwko Media Expert). 

za; Urząd Wola

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły