Nowe drzewa na Ursynowie dzięki firmie Allegro

Warszawa zyskuje nowe drzewa dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców, którzy podejmują z nami współpracę w ramach Zielonego Funduszu dla Warszawy. Właśnie zawarliśmy umowę z Allegro.  Darczyńca zadbał o zieleń przy ulicy Stryjeńskich. Między ulicami Płaskowickiej i Belgradzką posadziliśmy 30 nowych drzew z gatunków klon pospolity w formie piennej i grab pospolity w formie naturalnej. Na tym obszarze zasadzimy też rośliny cebulowe na 50 mkw – podaje Zarząd Zieleni Warszawskiej.

Kontynuacja jesiennych nasadzeń

Trzydzieści nowych drzew na Ursynowie to kontynuacja jesiennych nasadzeń. Zieleń Warszawska chce w ten sposób odbudować drzewostan po wycinkach chorych i zamierających topoli, które zostały usunięte w ostatnich latach. Zasadzone parę dni temu drzewa mają szczególne znaczenie, jeśli chodzi o ekologiczną przemianę tej części ulicy Stryjeńskich. Uzupełniają zieleń przyuliczną, a dodatkowo rosną przy budynkach mieszkalnych i placówkach edukacji. W przyszłości staną się też zielonym łącznikiem z powstającym parkiem POW. Co ważne, posadzone rośliny są objęte trzyletnią opieką pielęgnacyjną.

Dzięki Zielonemu Funduszowi

Dzięki Zielonemu Funduszowi dla Warszawy przedsiębiorcy mogą wspierać miasto w tych działaniach, wybierając różnorodne formy współpracy. Mogą to być na przykład adopcja terenu zieleni, pokrycie kosztów nasadzeń oraz pielęgnacji roślin, rozwijanie tzw. małej architektury czy wspieranie proekologicznych inicjatyw Warszawy.

Warszawa prowadzi wiele działań na rzecz rozwijania potencjału przyrodniczego miasta i poprawy jakości życia mieszkańców. Odnawia parki i skwery, realizuje zielone projekty z budżetu obywatelskiego, likwiduje płyty w terenie, w których dominuje beton.

za; Zarząd Zieleni Warszawy

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły