Czy w miejscu Tesco na Kabatach pojawi się inny duży sklep czy nowa mieszkaniówka?

Jesienią 2019 roku rozpoczęto poszukiwania chętnego na zakup sklepów, które działały pod szyldem sieci Tesco w Polsce. W czerwcu 2020 roku sklepy te zostały sprzedane za kwotę 819 milionów złotych duńskiemu koncernowi Salling Group, który jest właścicielem sklepów Netto, Føtex, Bilka i Salling. Spośród wymienionych sieci na polskim rynku obecne są jedynie dyskonty Netto.

Co w zamian?

Właściciel działki, na której znajduje się blaszany pawilon oraz przyległy parking naziemny, czyli spółka Kabaty Investments Tesco w latach 2012 – 2019 zabiegała o zgodę na wybudowanie w tym miejscu dużej Galerii Handlowej. Działania spotkały się jednak, z niezadowoleniem sporej części mieszkańców tej części Ursynowapisze Passa Tygodnik Sąsiadów.

Według informacji przekazanej przez inwestora koncepcję zespołu zabudowań opracowały biura architektoniczne WWAA i MOFO, przy czym obecnie ma być realizowana wyłącznie część mieszkaniowa. Aktualnie jest procedowane pozwolenie na budowę części mieszkaniowej od strony ulicy Sępa-Sarzyńskiego, na którą zezwala obowiązujący Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego (mpzp) ” – potwierdza nam Tomasz Sieradz, radny dzielnicy i przewodniczący Komisji Mobilności, Transportu i Inwestycji. „Co do terminów to sądzę, że są one dość odległe. Rozbiórka blaszaka rozpocznie się prawdopodobnie na wiosnę 2022 roku”.

Interpelacja radnego

Radny Ursynowa, Paweł Lenarczyk (Polska 2050) zwrócił się do władz dzielnicy z pytaniem czy w miejscu  Tesco pojawi się inny duży sklep.

Mieszkańcy Kabat zwrócili się do mnie, że z pytaniem, o to czy nie wiem, czy taki sklep się tam pojawi, ponieważ był on dla nich dużym ułatwieniem w codziennych zakupach. Teraz na moje zapytanie odpowiada deweloper i mam nadzieję, że uwzględni te głosy w swoich planach biznesowych – czytamy na stronie Lenarczyka.

 


 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedź Burmistrza Kempy nie daje nam wyczerpującej odpowiedzi, ale dziwi fakt że urzędnik tej rangi nie zna planów na przyszłość.

Do tematu będziemy wracać.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły