[PONAWIAMY APEL] KIEDY KONTROLA RUCHÓW MIEJSKICH, które należy niezwłocznie prześwietlić?

Wojna na Ukrainie pokazała wyraźnie jak bardzo Europa stała się zależna od rosyjskiej ropy i gazu. Próby samodzielnego wydobycia gazu ziemnego często kończyły się niepowodzeniem z powodu protestów organizacji broniących klimatu, wspieranych pieniędzmi z Moskwy – pisał Die Welt. rok temu. My od prawie ośmiu lat piszemy o szkodliwym wpływie tak zwanych ruchów miejskich, ekologów, którzy obsesyjnie walczą z doskonałościami cywilizacji, i niezbędnymi jej składnikami. Ten artykuł napisaliśmy ponad rok temu, do dziś nie podjęto ŻADNYCH kroków wobec wszelkich dywersyjnych i działających na szkodę Polski organizacji! Skąd ten strach przed potrzebnymi działaniami??

Przypominamy nasz artykuł z marca 2022

Świadomi czy nie?

Ro temu temu publikowaliśmy fragment wypowiedzi H. Clinton, która w FOX NEWS mówiła, że organizacje pozarządowe broniące klimatu (czyli tzw. ekolodzy, ruchy miejskie promujące Zielony Ład) mogły być narzędziem w polityce ubożenia Europy. Miały być one opłacane przez Moskwę. Nie znaczy to jednak, że organizacje pozarządowe zajmujące się tym tematem, były traktowane poważnie (czy działały świadomie lub nie to czas pokaże) i być może nie miały świadomość, że są traktowane jak słupy i pożyteczni, ale okazuje się, bardzo niebezpieczni idioci.

Dosłownie w czwartek Die Welt napisał; rosyjski rząd przekazał 82 miliony euro europejskim stowarzyszeniom ochrony klimatu, których celem jest zapobieganie produkcji gazu ziemnego w Europie. Chciałoby się rzecz, a nie pisaliśmy, mówiliśmy, krzyczeliśmy? Od lat „wbijamy do głów„, że duża część organizacji pozarządowych o charakterze ekologicznym, miejskim, promującym ptaszki, zwierzątka, rowerki, zwężanie ulic, robienie z miasta bagien, wchodzenie do szkół podstawowych i wmawianie, że należy ograniczyć ruch ze względu na bezpieczeństwo. To słowo wytrych, które powoli zaczyna zabijać miasta Europy.

Od lat piszemy, że te działania mogą być opłacane, bo ilość powstałych w ostatnich latach dziwnych ruchów miejskich, profili w mediach społecznościowych, jest zaskakująco ogromna, a żeby to wszystko działało, potrzebna jest kasa. Czy te 82 miliony euro wspomagały poniższe quasi ekologiczne działania kreowane przez Putina? Czas pokaże.

Oczywiście prawie wszystkie poniższe wymienione podmioty od lat walczą o „wolne media”, konstytucję, prawa dla wszelkich mniejszości…


Od lat pojawiają się sygnały, że Moskwa – chcąc sama sprzedawać więcej gazu i ropy – wspiera aktywistów w USA i Europie w ich walce z paliwami kopalnymi” – zauważa „Die Welt” w opublikowanym w czwartek artykule. Dodaje, że w różnych źródłach pojawiały się informacje o finansowaniu przez Rosję różnych organizacji pozarządowych.

(https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-03-26/wojna-w-ukrainie-ekolodzy-narzedziem-putina)


Oto lista warszawskich NGOsów, które należy niezwłocznie prześwietlić

Lista ta będzie przez nas uzupełniana na bieżąco, i wierzymy że będzie pomocna dla wielu rządowych instytucji, tym bardziej że zdarzają się przypadki zatrudniania „aktywistów” w rządowych jednostkach, o czym poniżej.

1. Miasto jest nasze – liderzy i promotorzy ekologii, i tzw. zielonego ładu, ale dla Wyborczej bohaterowie. Jak zwykle mogą liczyć na towarzyszy z Czerskiej, którzy nie zająkną się na temat nielegalnej akcji z radarami, nie zająkną się na temat hejterskiej polityki MJN, i tego że mają marginalne znaczenie. GW wszakże to wylęgarnia aktywu, i myśli że jak sobie nominują ich do nic nie znaczącej nagródki, to zaczarują rzeczywistość. Nie, nie zaczarują. Nie jest prawdą, że nagle zaczęła spadać wypadków, to wymyślony fejk na poczekaniu.

Ale to znaczy też, że Wyborcza chwali i popiera łamanie prawa.

 

 

 

2. Ochocianie Sąsiedzi – postulują całkowitą blokadę miasta – Al. Jerozolimskie,

3. Stowarzyszenie Dla Pragi – [jawnie komunistyczna organizacja, która broni bolszewickich symboli – Pomnik „Czterech Śpiących”, bronili ul. Dąbrowszczaków – stworzoną formację przez NKWD,  członków XIII Brygady Międzynarodowej im. Jarosława Dąbrowskiego w czasie wojny domowej i sowieckiej interwencji w Hiszpanii w latach 1936–1939. Pojęcie to niekiedy rozszerzane jest także na innych uczestników wojny w Hiszpanii narodowości polskiej. Byli realizatorami polityki stalinowskiej na Półwyspie Iberyjskim.]

4. PSM Michałów – związani z Dla Pragi i Miasto Jest Nasze, tu więcej o sieci powiązańhttps://portalwarszawski.com.pl/2020/11/29/oto-siec-powiazan-warszawskiego-aktywu/

5. Zielone Mazowszeponoć jeden z członków tego bytu, Robert Buciak, (odpowiedzialny za dewastację Dolinki Służewieckiej – taki z niego ekolog – i warszawskiego Budżetu Obywatelskiego, który stał się potężnym narzędziem lobbingu miłośników Zielonego Ładu) jest zatrudniony w jednym z ministerstw Prawa i Sprawiedliwości. Niedopatrzenie czy brak wiedzy?

Tu więcej o nich; https://portalwarszawski.com.pl/2021/04/29/o-co-walczy-zielone-mazowsze-sprawdzamy/

6. Prawnicy dla Ziemi – więcej tu; https://portalwarszawski.com.pl/2021/04/25/oto-lista-sponsorow-i-dobroczyncow-miasto-jest-nasze

7. Nasza Ulica,

8. Wola Mieszkańców,

9. Miasta Idei – patronem jest Gazeta Wyborcza (https://www.facebook.com/events). Stołeczna jest platformą „aktywistyczną” bardzo zaangażowaną w ataki na kierowców, przeciwników zwężania ulic itd itd.


"Dziennikarz" Wyborczej o kierowcach

10. Zarząd Dróg Miejskich – czy obecna dewastacja Warszawy jest częścią „zielonej” polityki? Związki Puchalskiego z „aktywem” budzą podejrzenie w kontekście odmowy publikowania raportów z opłacania działań miejskich wespół z tzw. ruchami miejskimi.

11. Akcja Miasto,

12. Warszawski Alarm Smogowy,


 


13. Polski Alarm Smogowy,

14. Strefa Mieszkańców,

15. Głos ulicy – rzekome konsultacje społeczne – https://portalwarszawski.com.pl/2021/11/12/konsultacje-spoleczne

16. Warszawskie Biuro Zarządzania Ruchem 

17. Warszawska Masa Krytyczna.

 

 


 


 

Organizacje obecnie wchodzące do szkół;

1. Alternatywna Warszawa,

2. Fundacja Rodzic w mieście,

3. Fundacja Wzornictwo i Ład,

4. Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego ze środków #EOG,

5. Nowa Szkolna Ulica (często na naszych łamach)

– https://portalwarszawski.com.pl/2021/12/07/szalenstwo

– https://portalwarszawski.com.pl/2021/12/07/kim-jest-nowy-pan-ekspert-od-ruchu-miejskiego-

Profile w mediach społecznościowych:

– Chmielna deptakiem,

– Bóg Auto Ojczyzna,

– Typowy autkowy aktywista,

– StopCham Warszawa,

Rowerowawa,


 

Autorem tego wpisu jest Marek Smyk z Zielonego Mazowsza, często opisywany na naszych łamach. Czy ten wpis to nawoływanie do zniszczenia naszego miasta?

Jeden samochód mniej,

Inne w Polsce;

Przyjazny Wrocław,

– Kraków Subiektywnie,

– Kielecki rzecznik Osób zniemotoryzowanych,

– Rowerowa Łódź.,

Fundacja fenomen z Łodzi.

Komentarz

Czy ta histeria uzurpatorów miejskich, których jako jedyni od lat demaskujemy doprowadziła ich do tego, że grozili naszemu naczelnemu śmiercią?

Nie może być dalej tolerowane osłabianie i dewastowanie naszych miast. Mamy teraz niepowtarzalną okazję, aby prześwietlić działania organizacji  społecznych ruchów miejskich i tych wszystkich którzy destabilizują porządek społeczny. Tylko taka kontrola da nam pewność, czy możemy czuć się bezpieczni czy nie. Tylko taka kontrola może wyeliminować negatywne zjawiska z naszych miast, bądź wykazać całkowitą uczciwość wyżej wymienionych, i w tę należy wierzyć…

Dysponujemy bardzo bogatym zbiorem artykułów o ruchach miejskich, publikujemy jedynie wybrane.

 

Portal Warszawski

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły