Obalony mit – „dezinformacja na temat Polski pokazuje państwo, które nie istnieje”

Polska, która przez ostatnie 10 lat była przedstawiana w zagranicznych mediach jako państwo ksenofobiczne, niepraworządne, mające problemy z demokracją, teraz nazywana jest „sercem Europy” i „humanitarnym supermocarstwem”. To najlepszy moment, aby wykorzystać zmianę w postrzeganiu Polski do budowania długofalowej korzyści wizerunkowej – przekonywali eksperci podczas trzeciego dnia #FakeHunter Challenge.

Pada mit

Zdaniem uczestników debaty „Państwo, którego nie ma. Dezinformacja na temat Polski w światowym obiegu informacyjnym”, która odbyła się w ramach piątej, poświęconej geopolityce, edycji konkursu #FakeHunter Challenge, organizowanego przez PAP i Centrum GovTech we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Związkiem Cyfrowa Polska, nadarza się wyjątkowa okazja do pokazania Polski od najlepszej strony oraz do rozwinięcia komunikacji strategicznej, aby dotrzeć z przekazem do kluczowych postaci światowej sceny politycznej.

(…)

Od 10 lat prowadzono systematyczną operację niszczenia reputacji Polski, żeby była wyalienowana w NATO. Przy czym nastąpiła zmiana jakościowa dezinformacji na gorsze – to już nie są ataki na polską historię czy homofobię, teraz wręcz mówi się o polskim faszyzmie – zaznaczył Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta Dobrego ImieniaPolska Liga przeciw Zniesławieniom.

(…)

Śledząc media amerykańskie można zauważyć, że głównym źródłem negatywnych stereotypów na temat Polski byli albo autorzy z Polski, albo rozmówcy dziennikarzy amerykańskich zaangażowani w polską walkę polityczną. Tak więc źródło negatywnego wizerunku to nie skrzywienie ideowe dziennikarzy zachodnich, ale przekaz zmanipulowany przez niektóre środowiska w Polscezauważył. (za; TVP Info)

Komentarz

Jesteśmy świadkami spektakularnej porażki postkomuny. Okrutnej porażki. Od ponad 30 lat Polska tkwi głęboko (jej wiele sfer ekonomicznych, uniwersyteckich itd idt) w realnej komunie, i intelektualnym marksizmie.  Historia, która rządzi się innymi prawami, niż te które człowiek kreuje, po raz kolejny udowadnia, że wymierza najlepszą Wendetę.

Jesteśmy świadkami spektakularnej porażki postkomuny. Okrutnej porażki. Los wymierza jej właśnie śmiertelny cios. W końcu został obalony mit opłaconych dywersantów – „wolnych mediów”.


 

 


Nie należy też nigdy zapominać, że w 100% za szerzenie kłamstw odpowiada między innymi obóz Rafała Trzaskowskiego, który w czasie spotkania z prezydentem USA,  pokazał „klasę”. Biedak nie zna nawet dress code’u. Pal to licho. Ważne, że dziś padają wszelkie mity, na które ciężko pracowała komuna, postkomuna, i wszyscy ich poplecznicy.


 

 

 

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany (Nowy Testament, List do Koryntian)Tu przypominamy nasz artykuł

[MOCNE!] „Wolne media” Gerharda Schrodera? Ten przez 17 lat był doradcą Ringer Axel Springer

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły