[NASZ NEWS] Kamienica przy ul. Szucha 8 należy do rosyjskiego przedsiębiorstwa Госзагрансобственность

Jak ustalił wyśmienity dziennikarz śledczy Jarosław Jakimczyk, kamienica przy alei Szucha 8 w Warszawie należy do rosyjskiego przedsiębiorstwa Goszagransobstvennost (Госзагрансобственность). Nie jest to prywatna firma, lecz jednostka budżetowa podległa Administracji Prezydenckiej na Kremlu! Zajmuje się administracją nieruchomościami poza Rosją. Mieszczą się tam różne eleganckie firmy, które płacąc czynsze, zasilają budżet nieprzyjaciela.

FAKTY

Na drzwiach kamienicy wisi ogłoszenie z numerami telefonu w sprawie wynajmu. Są to telefony firmy Euro-Trademex sp. z o.o., z adresem w tym miejscu, która należy do Elżbiety Sawczuk (na zdjęciu). Pod tym samym adresem zarejestrowanych jest kilka innych spółek należących do niej, w tym Avalon sp. z o.o.

Elżbieta Sawczuk

W 2014 roku „Magazyn Ludzi Biznesu Przedsiębiorcy@eu” wydał na kredowym papierze wywiad z Elżbietą Sawczuk na stronach 12-13.:

Elżbieta Sawczuk jest kobietą renesansu, koneserem i promotorką sztuki współczesnej, współwłaścicielką dwóch galerii sztuki pod nazwą SD Galeria w Warszawie i Wilanowie. Prowadzi ją ze znaną malarką, Marią Dziopak. Jej drugi zawód to businesswoman. Kilkanaście lat życia spędziła w Moskwie. Tam studiowała pedagogikę specjalną, pracowała jako dekorator wnętrz, założyła fabrykę okien. W 2003 roku otworzyła restaurację Puszkin w kamienicy Kościelskich na warszawskiej starówce. Przy aranżacji kilku sal na dwóch poziomach kamienicy zatrudniła samych artystów, wszelkich inspiracji szukała w Rosji – od motywów i elementów wystroju wnętrza restauracji, prac artystów i rękodzielników, po oryginalne wzory ze ścian kremlowskich pałaców. Obecnie mieszka w Warszawie i Zakopanem, gdzie buduje apartamenty w stylu góralskim z ogromną dbałością o elementy regionalnej sztuki, zatrudnia najlepszych architektów, rzeźbiarzy i mistrzów kowalstwa.

Z profilu Elżbiety Sawczuk na Facebooku wynika, że studiowała na Uniwersytecie Lenina w Moskwie.

 

 

 

Kamienica przy ul. Szucha 8

Kamienica przy ul. Szucha 8 jest jedną z warszawskich nieruchomości, które Rosja nadal kontroluje jako spadek po ZSRR, jeszcze od czasów PRL. Nie są już wykorzystywane do celów dyplomatycznych, a jednak Rosja na nich zarabia, wbrew zasadom. Od lat ślimaczą się niemrawe działania administracyjne, by uregulować te sytuacje, ale Rosja zachowuje się na zasadzie „nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?”.

Obiekt przy al. Szucha 8 znajduje się bezpośrednio naprzeciwko Ambasady Ukrainy i rzut beretem, a raczej rzut anteną podsłuchową od gmachu polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Bliziutko są KPRM, MON oraz inne ważne instytucje państwowe. Przed kamienicą należącą do Kremla wynajmowaną przez Elżbietę Sawczuk należałoby zaparkować na stałe zagłuszarkę sygnałów elektronicznych.

Doprawdy, „derusyfikacja polskiej gospodarki” zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego powinna się zacząć przy alei Szucha 8 i to w trybie pilnym. Prywatny rosyjski biznes należy przycisnąć, ale żeby w centrum Warszawy zarabiał sam Kreml, poprzez swoje gospodarstwo pomocnicze i polska pośredniczkę, to już jest gruba przesada. (Marcin Ludwik Rey i Jarek Jakimczyk).

Komentarz

Znów potwierdza się to co piszemy od lat! Warszawa to sowieckie miasto. Tu od 45 roku w jej strukturach samorządowych (szczególnie na szczycie) nic się nic zmieniło. Komunistyczny wiceprezydent Warszawy dziś jest prezesem Metro Warszawa, a jego synalek piastuje ważne stanowisko w ZDM. Mowa o klanie Lejków. Takich powiązań ze starym sowieckim systemem w naszym mieście jest pełno.

Warto przypomnieć, że dziś ABW wyprowadziło pracownika z warszawskiego urzędu, który pracując w nim 20 lat, okazał się być ruskim agentem. A ilu takich jeszcze jest? Poza tym ryba psuje się od głowy. Według dokumentów IPN, matka prezydenta Warszawy była komunistyczną donosicielką, a jedna z wiceprezydentów (Aldona Machnowska) to córka ubeka milicjanta kryjącego mord Przemyka, na komisariacie przy Jezuickiej.

Niezbędne jest też w interesie bezpieczeństwa Polski prześwietlenie wszelkich ruchów miejskich, które mogą być niebezpieczną strefą wpływów.

To niepowtarzalny czas na realną desowietyzację naszego kraju!

Portal Warszawski

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły