Nie odpuszczają! M. Gessler i celebryci bronią „Prochowni” pod listem otwartym do R. Trzaskowskiego

To Portal Warszawski ujawnił fakty dotyczące ulgowego najmu przez rodzinę radnej Zjawińskiej (a dokładnie jej córki) żoliborskiej Prochowni. Środowisko żoliborskich uzurpatorów miejskich nie poddaje się, i angażuje celebrytów. Piszą nawet list otwarty do prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowskiego. Ale czy znają całą prawdę?

Treść listu

Publikujemy List otwarty środowiska kultury i sztuki skierowany do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego wyrażający głębokie zaniepokojenie w sprawie przebiegu oraz rozstrzygnięcia konkursu na dzierżawcę Prochowni Północnej w Parku Żeromskiego – odbijających się negatywnie na mieszańcach Warszawy, w tym żoliborzanach.

Ludzie kultury i sztuki, którzy złożyli dziesiątki podpisów pod listem, wyrażając swe głębokie zaniepokojenie wskazują na wady zwycięskiej oferty – niespełnienie wymogów formalnych regulaminu konkursu, niewielkie doświadczenie, jakość referencji. Zwracają także uwagę na zaskakującą informację dotyczącą planowanej sprzedaży spółki, która dopiero co wygrała konkurs (od red; nie są zaskoczeni, że córka radnej Zjawińskiej płaciła śmieszne pieniądze za wynajem, poza tym rodzina Zjawińskich dzierżawi jeszcze jeden punkt gastronomiczny w bardzo dobrym miejscu).

Sygnatariusze listu apelują o ponowną, rzetelną analizę pod kątem formalnym i merytorycznym złożonych w konkursie ofert, proszą Prezydenta m.st. Warszawy o powtórzenie etapu analizy wyłonienia nowego dzierżawcy, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla mieszkańców.

Sygnatariusze listu apelują o ponowną, rzetelną analizę pod kątem formalnym i merytorycznym złożonych w konkursie ofert, proszą Prezydenta m.st. Warszawy o powtórzenie etapu analizy wyłonienia nowego dzierżawcy, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla mieszkańców.


„Prochownia Żoliborz” to zdecydowanie więcej niż jeden z setek miejskich lokali gastronomicznych – to lokalny Dom Kultury. Jako dotychczasowy dzierżawca i twórca cenionego przez mieszkańców miejsca „Prochownia Żoliborz” na kulturalnej i rekreacyjnej mapie Warszawy i Żoliborza – przez ostatnich 9 lat przeznaczaliśmy lwią część zysku wypracowanego przez Zespół Prochowni na organizacje setek bezpłatnych, atrakcyjnych wydarzeń dla mieszkańców. Trzymając rękę na pulsie społecznym Żoliborza organizowaliśmy także akcje charytatywne aktywizujące mieszkańców czy wspierające ich oddolne inicjatywy. Wiemy, że serca mieszkańców Warszawy biją teraz dla Ukrainy. Solidaryzując się z walczącą o wolność Ukrainą, cały zespół Prochowni Żoliborz włączony jest w wolontaryjne działania pomocowe. Korzystając z okazji dziękujemy Wam za udział w akcji „Zbiórka dla Ukrainy”, która miała miejsce 26 lutego przed budynkiem Prochowni. (od red; szantaż emocjonalny?)


Lista sygnatariuszy Listu otwartego środowiska kultury i sztuki do Prezydenta Rafała Trzaskowskiego:

Szanowny Panie Prezydencie,

w obliczu informacji, które docierają do nas z mediów dotyczących przebiegu oraz rozstrzygnięcia konkursu na dzierżawę Prochowni Północnej w Parku Żeromskiego, wyrażamy głębokie zaniepokojenie sytuacją, która bezpośrednio odbija się już na mieszkańcach Żoliborza (od red; na ilu mieszkańcach odbija się sytuacja??).

Z dostępnych na stronie Zarządu Zieleni dokumentów wynika, że zwycięska oferta nie spełniła wymogów regulaminu, a jednak została dopuszczona do części niejawnej konkursu. Ponadto doświadczenie oferentów nie jest rzetelnie udokumentowane, stąd nasza obawa, czy planowany przez oferenta program będzie realizowany na poziomie, który oczekujemy i do którego się przyzwyczailiśmy.

(od red; niedługo opublikujemy dokumenty, które otrzymaliśmy od Zieleni Warszawskiej – każdy będzie mógł ocenić jak naprawdę jest)

Nasze obawy budzi nieduże doświadczenie oferenta, poparte jedynie referencjami, które sam sobie wystawił. Jedyne referencje załączone do zwycięskiej oferty są wystawione przez powiązaną spółkę (ten sam prezes w obydwu spółkach, podpisał zarówno ofertę jak i listy referencyjne do niej załączone) a jedna z referencji dotyczy wydarzeń organizowanych cyklicznie w sezonach letnich 2017 oraz 2018, natomiast sama spółka została zarejestrowana w kwietniu 2018 roku.


 


Doszły do nas również informacje, że spółka, która wygrała konkurs już szuka nowego właściciela, który poprowadziłby to miejsce. Wprawdzie takie działanie nie jest niezgodne z prawem, ale niezgodne z interesem społecznym, ponieważ pokazuje brak zainteresowania miejscem, które jest dla nas tak ważne.

Apelujemy, aby jeszcze raz przeanalizować oferty pod kątem formalnym i merytorycznym i potraktować priorytetowo korzyść płynąca dla mieszkańców.

„Prochownia Żoliborz” przez 9 lat była dla nas domem kultury, którego nasza dzielnica do dzisiaj nie posiada. Przez ten czas zespół „Prochowni Żoliborz” organizował wiele wartościowych wydarzeń z zakresu kultury, rozrywki i rekreacji. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby proces wyłonienia nowego dzierżawcy i wszystkie oferty były jeszcze raz skrupulatnie przeanalizowane. (od red; to zasady przetargu mają zmienić w czasie przetargu? przecież to jest PRZESTĘPSTWO).

List podpisali między innymi; Z. Zamachowski, J. Moro, N. Niemen, A. Rodowicz, M. Stuhr, B. Borys Damięcka, M. Ulewicz. A wśród nich „aktyw” – Mateusz Durlik, dobry koleżka który mówił do warszawiaków „niech płacą” (za sppn), Stanisław Trzciński – uważający się za pana i władcę Żoliborza, tak o nim mówią mieszkańcy Żoliborza.

Włączyła się nawet sama Magda Gesller…

(…) Mój syn Tadeusz opowiedział mi o niesprawiedliwej walce…jaka warszawskie knajpy – Bar na Kępie i Prochownia Żoliborz muszą toczy z miastem!! Urzędnicy po cichu, dla własnego interesu ogłaszają przetarg na miejsca, które stworzyli cudowni ludzie…to DNA Żoliborza, kultowe miejsca spotkań..!! Nie bądźmy obojętni na takie zagrani, walki o wpływy!!! Dajmy im przetrwać, rozwijać się i gościć ludzi!!! Szczegóły u @tadeusz_muller (…)

 

Przypominamy nasze artykuły dotyczące Prochowni

 

[TYLKO U NAS] O co chodzi z „Prochownią” na Żoliborzu? Czy to przykład walki plemion? Prywata czy polityka?

 

Co dalej z Prochownią? Czyżby najemca nie chciał się wyprowadzić?

 

[NASZ NEWS] „Aktyw” nie odpuszcza, i nie chce wypuścić z łap Prochowni

Portal Warszawski

 

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły