Przypominamy; komunikacja miejska, i koleje dla Ukraińców są bezpłatne

Przypominamy, że osoby legitymujące się ukraińskim dokumentem tożsamości mogą korzystać z Warszawski Transport Publiczny bezpłatnie. Na każdej stacji metra otwarte zostały najszersze bramki umożliwiające swobodne przejście.

Transport dla obywateli Ukrainy

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta m.st. Warszawy obywatele Ukrainy mogą korzystać z nieodpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę (w 1 i 2 strefie biletowej). Honorowany jest każdy dokument potwierdzający obywatelstwo Ukrainy. W przypadku dzieci bez dokumentów potwierdzenie następuje na podstawie ustnego oświadczenia opiekuna. Plakaty o bezpłatnym transporcie i sposobie wejścia do metra znajdują się na dworcach, w punktach informacyjnych dla obywateli Ukrainy, Punktach Obsługi Pasażerów.

Koleje Mazowieckie

Koleje Mazowieckie – KM sp. z o.o. informuje, decyzją Zarządu Spółki od dnia 26 lutego do 25 marca 2022 r. dla obywateli Ukrainy wprowadza się NIEODPŁATNE i NIEOGRANICZONE przejazdy pociągami „Kolei Mazowieckich – KM. Podczas przejazdu pociągiem Kolei Mazowieckich – KM wystarczy okazać paszport Ukrainy albo ewentualnie inny dokument potwierdzający obywatelstwo Ukrainy.

Dwa najbliższe tygodnie

PKP Intercity poinformowało w dniu 26 lutego, że przez cztery najbliższe tygodnie obywatele Ukrainy pojadą za darmo pociągami PKP Intercity. Osoby dokonujące zakupu biletów kolejowych na dworcu Warszawa Centralna mogą prosić o wsparcie osoby z punktu informacyjnego zarządzanego przez Wojewodę i wolontariuszy z Urzędu Wojewódzkiego. W przypadku pozostałych dworców (Warszawa Zachodnia i warszawa Wschodnia) pomocy udzielą miejscy wolontariusze.

za. um.waw.pl

Portal Warszawski

 

 

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły