Rosyjski Roskomnadzor podjął decyzję o zablokowaniu Facebooka w Rosji

Roskomandozor to rosyjski państwowy regulator internetu i mediów. Decyzja o blokadzie dla światowego giganta oznacza, że Rosja postanawia jeszcze bardziej wzmocnić restrykcyjną w tym kraju cenzurę.

Pełna kontrola

Rada Federacji, zatwierdziła wczoraj projekt ustawy przewidującej kary więzienia za „rozpowszechnianie fałszywych informacji o rosyjskich siłach zbrojnych”,. Agencja Reutera wskazała, że nowa regulacja ma być narzędziem “w wojnie informacyjnej z Zachodem w związku z konfliktem na Ukrainie”. Parlamentarzyści zadecydowali, że za informacje, które ustawa określa jako „fake newsy” grożą kary: do trzech lat więzienia za ich przygotowanie i szerzenie, od 5-10 lat, jeśli rozpowszechniane są przez internet bądź przez grupę ludzi. Najwyższa kara – 15 lat – grozić ma osobom rozpowszechniającym informacje, o których wiedzą, że są nieprawdziwe, a skutki tych informacji są „społecznie niebezpieczne”.

Koniec z mediami społecznościowymi

Teraz przyszedł czas na rosyjskiego facebooka. Roskomandozor to rosyjski państwowy regulator internetu i mediów. Decyzja o blokadzie dla światowego giganta oznacza, że Rosja postanawia jeszcze bardziej wzmocnić restrykcyjną w tym kraju cenzurę.

 

 

za; PAP, Niezależna.pl

zdj. Nowy Marketing

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły