Al. Waszyngtona – zwężać czy nie zwężać? Czyli dlaczego praski „aktyw” kłamie

Praski „aktyw” skupiony wokół Stowarzyszenia Dla Pragi, i PSM Michałów, a w nich patologiczne jednostki takie jak Krzysztof Daukszewicz, który chciał bić stołecznych dziennikarzy, nie odpuszcza. Ten sam Daukszewicz kreuje się na znawcę materii i płodzi kolejny kłamliwy, i nierzetelny artykuł o Al. Waszyngtona.

Co w nim czytamy

Stan al. Waszyngtona na Pradze-Południe jest zły. Szczególnie mocno odczuwają to pasażerowie tramwajów, które na tym odcinku muszą zwalniać do 20 km/h. Aby torowisko nie zostało całkowicie wyłączone z ruchu, niezbędny jest remont. Niestety, jego założeniom przeciwna jest Rada DzielnicyPIERWSZE KŁAMSTWO. Nikt nie jest niczemu przeciwny, tylko Rada Dzielnicy ma inną koncepcję niż ZDM i niedouczony i szkodliwy „aktyw”.

Oprócz stanu technicznego ulicy, poważnym problemem jest bezpieczeństwo pieszych. Przejście przez cztery pasy ruchu i torowiska po obu stronach bez sygnalizacji świetlnej i azylu dla pieszych wiąże się z zagrożeniem dla pieszego. Odbija się to na statystykach: W latach 2015-20 w al. Waszyngtona doszło do 11 wypadków, w tym pięciu z udziałem pieszych, jeden z nich zginął. Było też przynajmniej 15 kolizji. Przejścia dostały najniższą ocenę w audycie bezpieczeństwa.

Wariant inwestorski zaproponowany przez Tramwaje Warszawskie. Szerokość ulicy zmienia się do jednego pasa w każdym kierunku, dobudowane zostają azyle dla pieszych, torowisko jest wyremontowane, wybudowana zostaje droga dla rowerów biegnąca przy parku, za szpalerem drzew.

Przekrój ulicy zostaje zmieniony, dobudowane zostają azyle dla pieszych, aby pomieścić wszystkie wymagane obecnie ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego elementy wycięciu podlega aż 300 starych drzew wzdłuż alei, remontowane jest torowisko, wybudowana zostaje droga dla rowerów obok Parku Skaryszewskiego. – KŁAMSTWO DRUGIE, i manipulacja. To „aktyw” wymyślił historię z wycinaniem drzew, aby spotęgować wrażenie, że to Rada Dzielnicy jest winna, a oni staną w obronie drzew. Stara komuchowa szkoła. Wywołać zjawisko, którego nie ma, a później włączyć się w roli zbawcy.

Można było ratunkowo odbudować most Łazienkowski po pożarze w 2015 roku bez poważnych zmian w jego układzie drogowym. Jednak taka odbudowa ma jedną poważną wadę, której nie miała odbudowa mostu – nie osiąga żadnego z celów związanych z bezpieczeństwem – Daukszewicz nie posiadając ŻADNEJ WIEDZY MERYTORYCZNEJ wie, że nie osiąga…

Awantura o zachowanie przekroju 2×2 wydaje się nie mieć racjonalnych podstaw, a artykuły o tym, że wycinka drzew i przebudowa mają służyć budowie drogi dla rowerów to zwyczajne fake news – wystarczy przyjrzeć się projektom przebudowy – w obu przypadkach DDR jest prowadzony przy parku, bez potrzeby wycinki drzew. – KOLEJNE KŁAMSTWO, bo to prascy uzurpatorzy wymyślili całą aferę, właśnie po to aby wyeliminować dwa pasy i zbudować sobie ścieżki rowerowe!

Komentarz

Co chwila nieuki z miejskich ruchów podnoszą urojony problem na ul. Waszyngtona. Okazuje się, że wcale nie chodzi o remont torowiska czy wycinkę drzew a jedynie o prostą chęć zwężenia ulicy. Tak zwani aktywiści próbują nam udowodnić, że nikomu tak szeroka ulica nie jest w tym miejscu potrzebna, bo niby po co? Przecież centrum zostanie wyeliminowane poprzez zwężenie Al. Jerozolimskich, Marszałkowskiej i innych ulic a część ulic zostanie zamknięta dla ruchu więc komu potrzebna tak szeroka ul. Waszyngtona. I okazuje się, że to wszystko podszyte jest inną ideą, ideą budowy ścieżki rowerowej.

Oczywiście słyszymy o bezpieczeństwie pieszych i trudnościach w przekraczaniu ulicy, to my się pytamy dlaczego nie buduje się przejść dla pieszych na ścieżkach rowerowych, skoro tak ważna jest idea bezpieczeństwa pieszych. Dlaczego pieszych spycha się na margines i nie zapewnia się im bezpieczeństwa? Dlaczego zamyka się ulice dojazdowe do osiedli, bo Zarządca ulicy popełnił błędy i nie zapewnił bezpieczeństwa poprzez brak w widoczności, ale zapewnił bezpieczeństwo rowerzystom?? Myślimy tu chociażby o Czorsztyńskiej.

To nie mieszkaniec, w większości pieszy, jest podmiotem w tym sporze a rowerowy aktywista. Miasto bezpośrednio albo pośrednio wydaje setki milionów zł na budowę ścieżek rowerowych i infrastruktury z nimi związanej, zapominając o remontach chodników i ulic.

Facet z Dla Pragi, kt (Krzysztof Daukszewicz) kórym już dawno powinna zająć się Policja bawi się w „speca” od miejskich dróg i płodzi kolejny, kłamliwy artykuł – czy dlatego że demaskujemy ich działania non stop hejtują, stalkują i używają troll konto do niszczenie naczelnego Portalu? Na to wygląda!

 

Wyborcza i „aktyw” jak zwykle kłamią! W tej historii nic nie jest Prawdą!

 

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły