PRZYPOMINAMY! Domagaj się od ZDM zwrotu kosztów za zniszczenia samochodów, tym bardziej że za zły stan dróg odpowiada Puchalski

Nie ma dnia, żeby radni i mieszkańcy Warszawy nie publikowali zdjęć warszawskich ulic, chodników, które ze względu na poważne uszkodzenie, powinny być natychmiast wyremontowane. Wiemy jednak, że Zarząd Dróg Miejskich pozbawiony fachowców nie umie owej infrastruktury drogowej remontować. Niedawny przypadek „remontu” Powstańców Śląskich jest tego niechlubnym przypadkiem, dziś jednak zajmiemy się Bielanami i Saską Kępą.

Bielany

Wydawało się, że obsługa przez Wydział Infrastruktury Urząd Dzielnicy Bielany aplikacji 19115 (ZDM) zaczęła się poprawiać, aż znowu coś tąpnęło i kilkanaście zgloszeń pozostawało bez reakcji, a dziury rozszerzały się, i rozszerzały…pisze radny Dzielnicy Bielany, Krystian Lisiak

Na przedwczorajszej komisji budżetu i inwestycji, poruszyłem ten temat i wywołałem sporą dyskusję na temat dziur na ulicach Chomiczówki (m.in. Brązowniczej, Kwitnącej, Gotyckiej, M. Dąbrowskiej). W konsekwencji skarg na pracę wydziału, dziś roboty ruszyły z kopyta, i kilka dziur zostało już załatanych.

 

 

Bardzo chciałbym jednak, aby Wydział na bieżąco wykonywał kontrole pasów drogowych dróg gminnych, prawidłowo obsługiwał aplikację 19115 i poprawił tempo reakcji – jestem przekonany, że wydano teraz zdecydowanie więcej środków na naprawy, niż gdyby miało to miejsce od razu po zgłoszeniu.

Sprawą utrzymania dróg drogowych zajmiemy się również dalej na prowadzonej przeze mnie Komisji Rewizyjnej – konkluduje Lisiak.

Inne ulice

Tak wygląda na przykład ul. Berezyńska

 

 

Ul. Lipska

 

 

Ul. Obrońców

 

 

 

Komentarz

Nominacja ZDMu za blamaż (trudno o ich audycie mówić przez pryzmat uczciwości i bezpieczeństwa) jest ikonicznym przykładem oszukiwania mieszkańców Warszawy, przez Trzaskowskiego, Olszewskiego (hejtera wspierającego cyberprzestępstwo) i sam Zarząd Dróg Miejskich, na czele którego stoi człowiek, który nie chce ujawnić swojego wykształcenia.

Wyżej wymienieni plują warszawiakom w twarz. Pod pozorem Budżetu Obywatelskiego, opanowanego przez Smyków, Buciaków, Czochów, Brywczyńskich i innych miejskich uzurpatorów budowane są nowe ścieżki rowerowe, mimo że te same pieniądze powinny być wydawane na poważny remont warszawskich dróg, które stanowią ogromne zagrożenie. No chyba, że jest to celowa akcja zniechęcania kierowców do jazdy.

Jeszcze nigdy nikt nie zapewnił bezpieczeństwa mieszkańcom. Przykładem tego może być ul. Swojska, gdzie audyt był przeprowadzony w 2017r jednak do dnia dzisiejszego nikt niczego w tym miejscu nie zrobił. Jedną z przyczyn braku działań na ww. przejściu mogła być śmierć człowieka. Inną kwestią są przejścia których nie ma. Mowa o przejściach dla pieszych, których ZDM nie wykonuje, z premedytacją zresztą, na ścieżkach rowerowych. W miejscach tych dochodzi do częstych spięć pomiędzy rowerzystami a pieszymi. Czy ta nominacja nie jest próbą ukrycia tragedii na ul. Swojskiej i próbą pokazania, zobaczcie jak my działamy?

Wskutek złego stanu dróg, wszelkie uszkodzenia pojazdów można zgłaszać do ratusza i domagać się wypłaty odszkodowania. Oczywiście, jeśli wydarzyło się to na drodze administrowanej przez ZDM. Może dotrze w końcu do tych szkodników, że postawili na złego konia.

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły