Co za patologia! „Aktyw” nie potrzebuje przyjezdnych z Bielan??

Warszawa zmaga się z nowym zjawiskiem – dyskryminacją ludzi. Osobami, które dyskryminują są ci, którzy są owymi przyjezdnymi. Poczuli się tu pewnie,  złapali wiatr w żagle, i chcą decydować co komu wolno, a co nie. Przykładem jest ten wpis Żoliborskiego Komitetu Sąsiedzkiego, który dobrze pokazuje patologię miejskiego „aktywu”.

KOMUNIKACYJNA REWOLUCJA NA NASZYM ŻOLIBORZU? (NASZYM?)

Po dwóch latach ciężkiej pracy Naszego Komitetu ukończyliśmy pracę nad studium komunikacji tramwajowej w naszej dzielnicy. Obrazek przedstawia mapę – czytamy na ich stronie.

LEGENDA:

Na zielono zaznaczone linie tramwajowe które funkcjonują obecnie i zostają nadal,

Na czerwono linie przeznaczone do bezzwłocznej likwidacji,

– Na niebiesko nowe linie, które należy wybudować,

– Kółeczka to zajezdnie (pętle).

Linie zielone

Strategiczne dla komunikacji w dzielnicy. Pozostaną dwie główne: a) z Metra Marymont przez Stołeczną i Marchlewskiego aż do Arkadii i dalej na południe, b) w ciągu ulicy Broniewskiego – z Bielan do Placu Grunwaldzkiego.

LINIE CZERWONE

Do likwidacji przeznaczamy trasy zbędne. Mało używane albo nawet wcale: a) w ciągu ulicy Słowackiego – nie potrzebujemy przyjezdnych z Bielan, zwłaszcza że mogą sobie jeździć metrem albo autobusem.

 

 

 

Komentarz

Jest dużo prawdy w tym co pisze Komitet, bo aktyw naprawdę tak myśli! Dziś chcą zabrać tramwaj, jutro sięgną po autobus a jak mieszkańcy będą pyskować to odetnie im się metro. Dla przypomnienia, to aktywiści z Żoliborza zablokowali budowę mostu Krasińskiego, który to most w znacznym stopniu odciążyłby most Grota Roweckiego. W wyniku takich działań miasto straciło kilka milionów złotych na niezrealizowany projekt i jego aktualizację.

Zapomnieli też napisać w opracowaniu, że Żoliborz jest eksterytorialny od Warszawy i od jutra zaczynają budować ogrodzenie. Jakieś tam Bielany, Centrum, Wola czy Targówek z mostem nie są im potrzebne aby im samochody z obcych terytorialnie dzielnic pod nosem jeździły.

WARSZAWO, POBUDKA!

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły