Zakończyła się budowa nowego uniwersyteckiego gmachu „Dobra 55”

Program wieloletni „Uniwersytet Warszawski 2016-2025” to kompleksowy program rozwoju uczelni, którego celem jest ożywienie potencjału nauk humanistycznych i społecznych. Program obejmuje budowę nowych gmachów oraz rozbudowę i przebudowę istniejących budynków, z których korzystać będą studenci i pracownicy UW.

Do pracy dla studentów i kadry naukowo-dydaktycznej wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej, a także innych jednostek

Powstały budynek posiada 4 kondygnacje nadziemne i 2 podziemne. Poza pomieszczeniami dydaktycznymi obiekt będzie zawierał przestrzeń biblioteczną, administracyjną, socjalną, gastronomiczną, higieniczno-sanitarną oraz techniczną. W części podziemnej będzie garaż. Na dachu zaplanowano ogród oraz przestrzeń spacerową i wypoczynkową, która może być miejscem wytchnienia nie tylko dla członków społeczności UW, ale także dla mieszkańców Warszawy.

 


Budynek powstał w oparciu o rozwiązania ekologiczne i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znajdują się w nim m.in. 92 sale dydaktyczne, przestrzenie wypoczynkowe i sala multimedialna. Już w przyszłym roku akademickim zagości tam Wydział Neofilologii, Lingwistyki Stosowanej i Ośrodek Studiów Amerykańskich.


Powierzchnia całkowita  gmachu wyniesie blisko 28,7 tys. m2, a podpisana 6 czerwca 2019 roku umowa na wykonanie prac budowlano-montażowych o wartości 165 mln złotych jest największą od lat tego rodzaju umową zawartą przez Uniwersytet Warszawski. Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie nowoczesnej przestrzeni do pracy dla studentów i kadry naukowo-dydaktycznej wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej, a także innych jednostek.

 

 

 

 

za; Uniwersytet Warszawski

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły