Przebudowa Jana Kazimierza pod dyktando uzurpatorów miejskich??

Miejscy „aktywiści” biorą się za kolejne ulice. Tym razem za cel upatrzyli sobie ulicę Jana Sobieskiego, chcą ją zwęzić na CAŁEJ DŁUGOŚCI, oraz przedstawili pomysł na wątpliwe ulepszenie ruchu na wolskiej ul. Jana Kazimierza. Oczywiście same rowery, minimalizacja samochodów, „spowolnienie ruchu” i peryferyjny krajobraz – tak pisaliśmy w marcu 2019 roku.

Mijają trzy lata odkąd o tym pisaliśmy i…

Projekt przebudowy ul. Jana Kazimierza jest gotowy i od początku października czeka na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Po jej uzyskaniu, w drugiej połowie roku będzie można rozpisać przetarg tak, aby roboty rozpoczęły się w przyszłym roku.

 

 

Projekt zakłada remont ul. Jana Kazimierza na całej jej długości – przebudowana będzie jezdnia, chodniki, zjazdy na posesje, a wzdłuż ulicy powstanie ścieżka rowerowa. Będzie też bezpieczniej dzięki zastosowaniu elementów uspokajania ruchu, a jezdnie, chodniki i przejścia dla pieszych zostaną oświetlone nowymi latarniami.

A my sprawdzimy wszystkie dokumenty dotyczące tej przebudowy!

Komentarz

Aktywiści znowu chcą dobrać się do ulic i w dalszym ciągu preferują zwęzizm, tym samym szkodząc mieszkańcom, zarówno pieszym  i zmotoryzowanym. Otóż piesi będą wdychać spaliny, które będą wydostawać się z rur wydechowych samochodów spalinowych stojących w korkach. Wystarczy na tak ważnej ulicy jedna kolizja aby zablokować ruch na całym obszarze miasta. Nie wyrażamy zgody na dalszą dewastację już istniejącej infrastruktury.

Mieszkańcy nie chcą uspakajania ruchu na ulicach na których to uspakajanie nie ma sensu, mieszkańcy to nie 2% aktywistów, korzystających z rowerów w ładną pogodę. Mieszkańcy chcą mieszkać i korzystać z tego miasta.

To artykuł sprzed 3 lat

„Aktywiści” chcą zwęzić ul. Sobieskiego na całej długości oraz zmienić Jana Kazimierza

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły