Tramwaj na Zieloną Białołękę stanie się faktem?

8 stycznia 2022 r. Biuro Ochrony Środowiska wskazało planowaną datę wydania decyzji środowiskowej dla Tramwaj na Zieloną Białołękę –  28 kwietnia 2022 r – czytamy na stronie Danuty Zaleskiej, radnej z Białołęki.

Uzyskanie ww. decyzji administracyjnej pozwoli na dalsze prace, w tym przygotowanie wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków UE

Obecnie dla budowy trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę na zlecenie TW Sp. z o.o. została opracowana Karta Informacyjna Przedsięwzięcia, która stanowić będzie załącznik do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Koszty budowy trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę, oszacowane na etapie złożenia wniosku o wprowadzenie inwestycji do Wieloletniej Prognozy Finansowej m.st. Warszawy wynosiły 256 mln. zł.

 

 

Przygotowana dokumentacja przez Tramwaje Warszawskie „Przebudowa układu drogowego na terenie dzielnic Targówek i Białołęka m.st. Warszawy wraz z budową trasy tramwajowej na Zieloną Białołękę” jest studium technicznym trasy tramwajowej wraz ze zmianami w układzie drogowym.

za; http://razemdlabialoleki.waw.pl

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły