WAŻNE! Od czwartku (3.02) wracają strefy wydzielone w autobusach i tramwajach

Epidemia koronawirusa i rosnąca liczba zachorowań spowodowały, że dla bezpieczeństwa prowadzących od czwartku, 3 lutego, zostają przywrócone wydzielone strefy w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Kierowcy autobusów i motorniczowie tramwajów nie będą otwierali przednich drzwi.

Od tego czwartku – 3 lutego

Taśma z informacją o strefie wyłączonej z użytkowania oddzieli od reszty pojazdu przednią część przy wejściu do kabiny prowadzącego. Pasażerowie będą mogli korzystać ze wszystkich siedzeń. Plakat z taką informacją znajdzie się na drzwiach, zaklejone zostaną przyciski do otwierania pierwszych drzwi.

Przypominamy, że w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką. Pojazdy są regularnie czyszczone i dezynfekowane – ekipy każdego dnia po zjeździe do zajezdni przecierają środkami bakterio i wirusobójczymi kasowniki, biletomaty, poręcze, przyciski oraz uchwyty. Dodatkowo, średnio raz w tygodniu, wszystkie pojazdy przechodzą ozonowanie lub nanoszenie powłok elektrostatycznych.

za; WTP, Rzecznik Prasowy Praga Południe

zdj. autokult.pl

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły