Społecznicy chcą wyższych mandatów dla rowerzystów łamiących prawo!

Sezon rowerowy przed nami, a więc wysłaliśmy do Premiera Mateusza Morawieckiego propozycje podwyższenia mandatów dla użytkowników rowerów, UTO i hulajnóg – czytamy na stronie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

Dość pobłażania!

Widać, że od wprowadzenia nowych mandatów z dnia na dzień słyszymy o nowym zatrzymanym rowerzyście pod wpływem alkoholu. Wystarczy wprowadzić wyższe mandaty dla  tych użytkowników i zacznie być bezpieczniej na ulicach i chodnikach, a na pewno policja także chętnie będzie o to bezpieczeństwo dbać.

Treść listu;

My LDZ Zmotoryzowani Łodzianie wnioskujemy o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad możliwością zwiększenia mandatów dla użytkowników rowerów, hulajnóg, UTO którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Do najczęstszych wykroczeń wyżej wymienionych użytkowników jest:

– przejeżdżają na przejściach dla pieszych ( nasza propozycja mandat 600 zł),

– jeżdżą po chodnikach i nie korzystają z dróg dla rowerów ( nasza propozycja mandat 800 zł ),

– przejeżdżanie na czerwonym świetle ( nasza propozycja mandat 1500 zł ).

Swój wniosek argumentujemy faktem podniesienia kwoty mandatów za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Po tej podwyżce policjanci masowo zaangażowali się i zaczęli wyłapywać rowerzystów kierujących pod wpływem. Wkrótce ruszy nowy sezon rowerowy a wraz z nim na ulice wyruszą ludzie, którzy w większości będą łamać przepisy ruchu drogowego.

 

 

 

Głęboko wierzymy, że nowe wysokości mandatów dadzą argumentację policji , dadzą pretekst do zajęcia się rowerowymi użytkownikami dróg, co przełoży się to bardzo szybko na poprawę bezpieczeństwa na wiele lat.

za; LDZ

Portal Warszawski

 

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły