TAK! Jesteśmy za budową ekologicznych ścieżek rowerowych

Wielokrotnie pisaliśmy o samochodach, rowerach, ścieżkach rowerowych i wybiórczej ochronie środowiska. Dlatego też i tym razem napiszemy, że jak najbardziej popieramy postulaty „aktywu” w kwestii budowy ścieżek rowerowych.

Za czyje?

Za pieniądze tych co z tych ścieżek korzystają.  Bo dlaczego 29% mieszkańców dojeżdżających i płacących podatki w paliwie ma finansować 2% którzy chcą z tego dobrodziejstwa korzystać. Ale my chcemy pójść o krok dalej i być tak samo eko jak „aktywiści”. Nasza propozycja jest jak najbardziej eko, i dlatego proponujemy aby budować ścieżki rowerowe nie pozostawiające po sobie śladu węglowego. Otóż, jak się okazuje budowa roweru, budowa akumulatorów litowych, budowa betonu na podbudowę oraz nawierzchni bitumicznej na ścieżkach rowerowych w znacznym stopniu…pozostawia po sobie ślad węglowy, dlatego też proponujemy zaniechanie takich działań.

Ścieżki rowerowe muszą być eko, tak samo jak eko chcą być użytkownicy tych ścieżek. Zatem budujemy ścieżki eko, bez pozostawiania śladu węglowego !!!

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły