Warszawiacy do dzieła! Wspólnie możemy uratować ostatnią piekarnię rzemieślniczą na Pradze!

Radni i członkowie stowarzyszenia Kocham Pragę od dłuższego czasu wspierają lokalny mały biznes. Wczoraj zrobiliśmy zakupy pieczywa w piekarni przy ul Jadowskiej 2. Celem naszym było wsparcie ostatnie, wyjątkowej Manufaktury Mariana Pozorka – czytamy na stronie radnego Jacka Wachowicza z Kocham Pragę.

Warszawska tradycja

Jadowska 2 to nie tylko piekarnia, ale również muzeum historii praskiego i polskiego cukiernictwa oraz piekarnictwa, które stworzył dobrze mi znany i lubiany śp. Pan Marian Pozorek. Piekarnię i muzeum obecnie prowadzi Pani Agnieszka Pozorek z rodziną. Zakupione przez nas pieczywo trafiło na Kawęczyń ską 6 w dobre ręce. Sióstry Albertynki w tym miejscu przygotowują posiłki dla osób w potrzebie oraz bezdomnych.  – Jacek Jachowicz.

 

Chleba naszego powszedniego…. Te słowa modlitwy są piękne i mądre zawsze. A dziś szczególnie ważne w tak trudnej sytuacji pandemiczno-ekonomicznej, której skutki odczuwalne są również boleśnie na naszej Pradze.

 

 

Zachęcamy do zakupów pieczywa również Was w piekarni u Pozorka. Nie musicie kupować tyle co my ale zakupiony chleb, chałka czy kajzerka przez wielu może uratować ostatnią praską piekarnię.

 

 

Pomagamy – kupujemy

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły