[NASZ NEWS] Zakup rowerów cargo przez ZDM to kolejna sprawa dla Prokuratury

O zakupach rowerów cargo przez Zarząd Dróg Miejskich dla towarzyszy „aktywistów” pisaliśmy wielokrotnie. Temat kontrolujemy i im więcej dostajemy odpowiedzi z ZDM, tym bardziej jesteśmy przekonani, że ta sprawa nadaje się do Prokuratury. ZDM na masową i wielką skalę okrada warszawiaków.

O co chodzi?

Rowery cargo, podobno przyszłość Warszawskiego transportu jak twierdzą aktywiści. Postanowiliśmy sprawdzić jak to z tymi rowerami jest w Zarządzie Dróg Miejskich. Zadaliśmy im kilka pytań:

1. Umowy na postępowanie TZM/39/2017 pomiędzy ZDM a dostawcą rowerów.

2. Opisu Przedmiotu Zamówienia na Postępowanie TZM/39/201.

3. Uzasadnienia konieczności zakupu rowerów cargo zgodnie z postępowaniem TZM/39/2017.

4. Wykazu osób i firm którym zostały przekazane rowery cargo z postępowania TZM/39/2017 wraz z przekazaniem umów zawartych na przekazanie tych rowerów.

5. Dokumenty przetargowe z postępowania TZM/39/2017.

Czego się dowiadujemy?

Otóż ZDM wysłał zapytanie do 4 podmiotów z których wybrano firmę z Warszawy. Za wykonanie 5 rowerów Zarząd Dróg Miejskich zapłacił 26400,00 zł, czyli 5280,00 zł/szt. Pomimo, że ZDM przedłużał czas udzielenia odpowiedzi ze względu na „skomplikowany” charakter sprawy, nie dostarczono umów z firmami którym zostały przekazane rowery cargo z postępowania przetargowego. Oczywiście poprosiliśmy Zarządcę o uzupełnienie brakujących dokumentów. Zadamy również pytanie czy w/w rowery zostały wciągnięte na ewidencję jako środek trwały. Wystąpimy do ZDM z kolejnym pytaniem ile rowerów typu Cargo zostało zakupionych przez ZDM i ile było umów na ich zakup.

Można sobie zadać pytanie czy 26400,00 zł to dużo czy mało. Otóż nie, nie należy zadawać takiego pytania, ponieważ każda złotówka wydana przez ZDM to jest złotówka pozyskana z naszych pieniędzy i wydanie takich pieniędzy powinno być bardzo dokładnie rozważone. A czego się dowiadujemy z poprzednich publikacji ZDM?  Że zakupione rowery przekazane zostały firmom prywatnym. Czy na jednym z takich rowerów na demonstracji na ul. Marszałkowskiej nie jechał wraz z dziećmi jeden z uczestników tego protestu? Jak mogła firma wydatkująca nasze pieniądze zakupić rowery, które natychmiast zostały przekazane osobom prywatnym? Czy to przypadkiem nie nazywa się niegospodarność.

Pytanie ile takich i podobnych umów zawarł ZDM pod „panowaniem” Puchalskiego i Dombiego? Dlaczego nie chcą ujawnić tych umów? Będziemy dociekliwi i będziemy zadawać pytania.

Tu więcej o sprawie

 

Czy Zarząd Dróg Miejskich dokonał defraudacji pieniędzy? Dlaczego nie chce wydać dokumentów dot. rowerów cargo???

 

Tak jesteśmy właśnie okradani! ZDM rozdało „aktywistom” cargo rowery bez rejestracji i homologacji bezpieczeństwa!

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.