Zemsta Tramwajów Warszawskich? „Zielona fala” dla tramwajów na Grochowskiej spowodowała korki…

Uruchomiona „zielona fala” dla tramwajów na Grochowskiej sprawiła, że tramwaj linii 9 na całej swojej trasie skrócił czas przejazdu nawet o 10 minut. Zmiany dotknęły kierowców, gdzie obecnie czas na zielone światło umożliwiające lewoskręt z Grochowskiej we Wspólną Drogę został skrócony do zaledwie 15 sekund. W tak krótkim czasie skrzyżowanie może opuścić zaledwie 7-8 aut. Następna szansa będzie za 2 minuty, bo aż tyle pali się światło czerwone – informuje portal Twoja Praga.

Priorytet dla tramwajów?

Zapowiadane w połowie zeszłego roku uruchomienie priorytetu dla tramwajów dla odcinku między rondem Wiatraczna a pętlą na Gocławku stało się faktem. Zmiany zostały wprowadzone na następujących skrzyżowaniach:

  • Wspólna Droga
  • Zamieniecka / pl. Szembeka
  • Żółkiewskiego
  • Kwatery Głównej (ul. Podolska)
  • Grochowska – ul. Wiatraczna
  • część wschodnia Ronda Wiatraczna

Tramwaje Warszawskie zapowiadają dalsze zmiany, tak aby do końca 2022 roku priorytetem dla tramwajów objąć minimum 90% skrzyżowań.

Komentarz radnego

Do sprawy odniósł się Radny Marek Borkowski.

Tramwaje Warszawskie chyba mszczą się na mojej dzielnicy za zdecydowany sprzeciw wobec ich planów zwężenia alei #Waszyngtona właśnie praktycznie zablokowały przejazd ulicą #Grochowska przy pl. #Szembeka i lewoskręt we Wspólną Drogę.

 

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.