Kartografowie z UW podjęli się próby stworzenia mapy ze świata Wiedźmina.

Kartografowie z Uniwersytetu Warszawskiego podjęli się próby stworzenia mapy ze świata Wiedźmina. To pierwszy tak zaawansowany projekt przeniesienia świata zarysowanego nie tylko w książkach Andrzeja Sapkowskiego, ale również w grach, serialach i komiksach. Efekty można oglądać już na stronie Atlasu UW.

Wiedźmin

O Wiedźminie słyszeli chyba wszyscy. Książki Andrzeja Sapkowskiego od lat zachwycają miłośników fantastyki na całym świecie. Od premiery serii gier o Geralcie z Rivii, polskiego studia CD Project Red, fanów tylko przybywa. Ekranizacja przygód Białego Wilka przez Netflix przypieczętowała pozycję Geralta jako bohatera światowej popkultury. Ale gdzie to wszystko się dzieje? Gdzie jest Kaer Morhen – wiedźmińskie siedliszcze? Gdzie leży Wyzima? – stolica Temerii, w której Geralt walczył ze strzygą w pierwszym opowiadaniu łódzkiego pisarza. Jak daleko jest z Archipelagu Skellige do Cintry? Na wszystkie te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi na tej mapie. Pozwoli Wam prześledzić losy bohaterów, zrozumieć geopolitykę Królestw Północy i topografię kontynentu” – zachęcają twórcy mapy.

Mapy?

Mapy wiedźmińskiego świata powstawały już wcześniej, m.in. na potrzeby gier CD Projektu. Były to jednak tylko wycinki, podobnie wyglądały fanowskie projekty map. Kartografowie z Zakładu Geografii Politycznej i Historycznej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali dokładną mapę, uwzględniającą liczbę mieszkańców miast, granicę państw, rzeki, i wysokości.

za; Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły