Nowe składy SKM będą niedługo do dyspozycji warszawiaków

Wartość inwestycji to prawie 670 mln zł, z czego ponad 200 mln pokryje dofinansowanie z funduszy UE. A w związku z tym, że unijne środki zmieniają Warszawę, a rok 2020 obchodziliśmy jako Europejski Rok Kolei, jeden z nowych składów jest oklejony w unijnych barwach- informuje prezydent Trzaskowski.

Newag

Pod koniec lutego 2021 roku w fabrykach Newagu rozpoczęła się produkcja pierwszego Impulsa 2 dla SKM Warszawa. W lipcu producent taboru informował, że pierwszy EZT dla stołecznego przewoźnika jest już gotowy. Początkowo mówiono, że pierwsze nowe Impulsy 2 pojawią się w Warszawie wiosną 2022 roku. Termin ten udało się nieco przyśpieszyć, bo właśnie dzisiaj Newag i SKM oficjalnie zaprezentowało dwa pierwsze EZT.

 

 

Nowosądecki producent taboru kolejowego dostarczył dwa pierwsze elektryczne zespołu trakcyjne Impuls 2 dla Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.


Jeden z nich zyskał specjalną okleinę, która ma przypomnieć o minionym już Europejskim Roku Kolei oraz o tym, że zakup nowego taboru został współfinansowany ze środków unijnych. Właśnie ten EZT był dwusetnym Impulsem 2 Newagu.


Według harmonogramu, wszystkie 21 nowych Impulsów ma trafić do Warszawy do końca 2022 roku. Dostawy nowych pociągów umożliwią uruchomienie dwóch nowych połączeń SKM do Piaseczna.

 

 

Nowe pojazdy SKM Warszawa są wyposażone w Wi-Fi, ładowarki USB, nowoczesny system informacji pasażerskiej, automaty biletowe czy ratujące życie defibrylatory AED. Każdy pojazd będzie klimatyzowany i w pełni dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się, rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach czy pasażerów z rowerami.

za; Na Kolei

Portal Warszawski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.