Zakończył się kompleksowy remont części frontalnej Kwatery Batalionu „Zośka” na Powązkach Wojskowych w Warszawie

Zarząd Społecznego Komitetu informuje, że w ostatnich tygodniach 2021 r. przeprowadzony został kompleksowy remont części frontalnej Kwatery Batalionu „Zośka” na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Dzięki środkom finansowym zapewnionym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz profesjonalizmowi firmy „Granity Skwara” ta część Kwatery została całkowicie odnowiona.

Co zrobiono?

W ramach przekazanych środków przeprowadzono na całej powierzchni „wejścia” na Kwaterę wyrównanie podłoża i wymianę płyt kamiennych, a także przy grobach tam znajdujących się oraz odnowiono schody przed „Barykadą”. Oczyszczono chemicznie i mechanicznie groby przed frontem Kwatery oraz mur oddzielający je od rzędów mogił. Wykonano zabezpieczenie przed wilgocią – hydrofobizację – powierzchni kamiennych i betonowych elementów Kwatery. Odnowiono również monument „Grup Szturmowych” przed wejściem na Kwaterę oraz oczyszczono znajdujące się tam metalowe emblematy.

 

 


Zarząd Komitetu wyraża wdzięczność dla Darczyńcy – Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – za umożliwienie przeprowadzenia tak szerokiego zakresu prac.


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

 

za; Zośka i Parasol

Portal Warszawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *