2500 DLA PIJANEGO KIERUJĄCEGO ROWEREM! Pseudoekspertowi się to nie podoba??

Posypały się mandaty dla rowerzystów prowadzących pod wpływem alkoholu, i jest już płacz. Łukasz Zboralski „samozwańczy ekspert” od BRD płacze nad wysokością mandatów a przecież o to sam się domagał…a nie wait…Zboralski narzeka tylko na wysokie mandaty dla pijanych rowerzystów!!

Fobie „eksperta”?

Nie usprawiedliwiając pijanych cyklistów, trudno jednak nie zauważyć ogromnej różnicy w powodowaniu zagrożenia na drodze jaką stanowi nawet pijany rowerzysta w porównaniu do trzeźwego kierowcy samochodu pędzącego przez miasto 160 km/h. Dlatego porównywalna minimalna kwota mandatu – 2,5 tys. zł – w tych sprawach wygląda na mocno nieproporcjonalną.” – można przeczytać na stronach brednie 24.

Panie pseudoekspercie;

Dlaczego pijany rowerzysta nie jest zagrożeniem?

– Dlaczego pijany rowerzysta może według Zboralskiego jeździć po ulicach??

 

Pseudoekspert już chce nowelizacji ustaw??

Dożyliśmy czasów kiedy hochsztaplerzy i samozwańczy eksperci, mianują siebie autorytetami. To zjawisko ze wszech miar złe i szkodliwe społecznie, bo wiadomo, że taki „ekspert” opiera się na swoich urojeniach, a nie na nauce. Zboralski posiedział podumał i…doszedł do wniosku, że trzeba zmienić ustawę. Skromniś!

Tak skonstruowaną karą dla pijanych rowerzystów rząd sam stawia pod sobą minę – akurat z tych ludzi zdecydowanie wielu zaniży statystyki ściągalności mandatów drogowych”

Bez komentarza!

Znów pytamy;

– Dlaczego każdy posiadający samochód będzie według Zboralskiego w stanie opłacić mandat, a pijany rowerzysta już nie?

Według Zboralskiego masz na alkohol, ale mandat za jazdę po pijanemu na rowerze nie może być wysoki gdyż nie będzie rowerzysty stać na niego?

Komentarz

Wiemy już, że Zboralskiemu zależy na tym aby rowerzysta był anonimowy na drodze, dlatego walczył przeciwko pomysłowi tablic rejestracyjnych na rowerach. Ale czemu Zboralski chce chronić pijanych rowerzystów? Zresztą tak samo jak jego czytelnicy patoaktywiści, którzy uważają, że mała „najebka” na rowerze to w sumie nic strasznego. Nie patologia?

na podstawie LDZ

Portal Warszawski

Przeczytaj również

Logotyp Portal Warszawski
Kontakt

Ostatnie atykuły